A Sopron hazai pályán 67-53-ra legyőzte csütörtökön a DVTK-t a női kosárlabda NB I döntőjének harmadik mérkőzésén, ezzel 3-0-ás összesítéssel megnyerte a párharcot, és megvédte címét.
Az Euroliga Final Fourban nemrég rendezőként negyedik Sopron a második negyed kivételével végig irányította a játékot, hatékonyabban védekezett és eredményesebben támadott, így sikeréhez egy pillanatig sem fért kétség.
A Sopron az NB I küzdelmeit és a februári Magyar Kupát is beleértve 32/0-s mérleggel, veretlenül zárta a hazai szezont, és fennállása 13. aranyérmét gyűjtötte be. (MTI)
Döntő, 3. mérkőzés
Sopron Basket - Aluinvent DVTK 67-53 (22-7, 9-15, 24-11, 12-20)
Átigazolások
Haladás
Hosszabbítás
Simon Ádámmal hosszabbított a Haladás. A klub vezetőedzője további 3 évre írt alá a zöld-fehéreknél.
Ex-Fradi
Blazic hazaigazolt
Miha Blazic a szlovén élvonalbeli NK Maribor játékosa lett.
Szeged
Jobbvédőt igazoltak
Dragan Cubra Szegeden folytatja pályafutását. A szerb és magyar állampolgársággal is rendelkező jobboldali szélsővédő korábban a Ferencváros NB III-as csapatában 63 alkalommal lépett pályára.