A portugál Paulo Goncalves halálos balesetet szenvedett a Szaúd-Arábiában zajló Dakar-rali hetedik szakaszán vasárnap.
A szervezők közleménye szerint a 40 éves motoros balesetéről 10.08 órakor kaptak riasztást, és a mentésre indult helikopter nyolc perccel később már a helyszínen, a mért szakasz 276. kilométerénél volt.
Paulo Goncalvesnek akkor már nem volt szívműködése, az orvosok azonnal megpróbálkoztak az újraélesztéssel. Ezt követően a Lajla kórházba szállították, ahol végül megállapították a halál beálltát.
A portugál versenyző 2006-ban indult először a Dakar-ralin, az idei már a 13. versenye volt. A motorosoknál összesítésben négyszer végzett a legjobb tíz között, 2015-ben - a győztes spanyol Marc Coma mögött - második lett.
A most zajló viadalon a hatodik szakaszt követően a 46. helyen állt. (MTI)
Átigazolások
ZTE
Eladás klubrekordért
Hivatalossá vált, hogy klubrekordot jelentő összegért értékesítették az MLS-be Diego Borgest, aki mindössze hat bajnokit játszott a Zete színeiben.
Szentlőrinc
Visinka távozott
A klub hivatalos honlapján jelentette be, hogy Visinka Ede vezetőedzővel közös megegyezéssel szerződést bontottak.
DVTK
Vincze az új sportigazgató
Hivatalossá vált, amit a Csakfoci előre jelzett: a DVTK bejelentette, hogy Vincze Richárd lesz Kovács Zoltán utódja a klub sportigazgatói posztján.