Fotó: MTI

Nemcsakfoci: Rajt-cél győzelmet aratott Michelisz Portugáliában

A Hyundai magyar pilótájának ez volt az idei második futamgyőzelme a túraautó-világkupán.
Nyikes Zoltán 2019. július 6., szombat 20:55
Fotó: MTI
Szerző: Nyikes Zoltán 2019. július 6., szombat 20:55

Michelisz Norbert, a Hyundai magyar pilótája rajt-cél győzelmet aratott a túraautó-világkupa (WTCR) portugáliai Vila Realban zajló versenyhétvégéjének első, szombaton rendezett futamán.

A 34 éves versenyzőnek ez az idei második futamgyőzelme, a pontversenyben pedig jelentősen csökkentett hátrányán az élen álló Esteban Guerrierivel (Honda) szemben. Az argentin pilóta ezúttal nem szerzett pontot, mögötte Michelisz 14 pontos különbséggel második az összetettben.

Michelisz a pole pozíciót körrekorddal, 1:59.498 perces idővel szerezte meg a délelőtti időmérőn.

A mezőny másik magyar pilótája, Tassi Attila (Honda) 21. lett a szombati futamon. A WTCR portugáliai versenyhétvégéje vasárnap folytatódik egy újabb időmérő edzéssel, valamint két további futammal.