Nemcsakfoci: Nadal három szettben nyert a Roland Garroson

A spanyol Rafael Nadal három szettben legyőzte a német Yannick Madent a francia nyílt teniszbajnokság második fordulójában szerdán, így bejutott a 32 közé.
Csakfoci Admin 2019. május 29., szerda 16:49
Szerző: Csakfoci Admin 2019. május 29., szerda 16:49

A második helyen kiemelt, korábbi világelső spanyol játékos 2 óra 10 perces mérkőzésen kerekedett a világranglistán 114. helyezett riválisa fölé. Az esélyesebb spanyol játékos az első és a második szettben is kétszer vette el ellenfele szervagémjét, de a harmadik játszma közepén váratlan nehézségei adódtak.

Akkor 2:2 után négy brékkel lett 4:4 az állás, Nadal azonban hetedszer is fogadóként nyert játékot, majd a sajátjával le tudta zárni az összecsapást.

Nadal az első fordulóban is német játékost búcsúztatott, akkor Yannick Hanfmannt verte három sima játszmában.

Nadal szerdai győzelmével 88-2-re javította örökmérlegét a Roland Garroson, amelyet 12. alkalommal nyerhet meg. Ezzel ő lenne az első a tenisztörténelemben, aki ilyen sokszor diadalmaskodik ugyanazon a Grand Slam-tornán. (MTI)

Végeredmények, 2. forduló (32 közé jutásért)

Nadal (spanyol, 2.)-Maden (német) 6:1, 6:2, 6:4

Cicipasz (görög, 6.)-Dellien (bolíviai) 4:6, 6:0, 6:3, 7:5

Moutet (francia)-Pella (argentin, 19.) 6:3, 6:1, 2:6, 7:5

Goffin (belga, 27.)-Kecmanovic (szerb) 6:2, 6:4, 6:3