Nemcsakfoci: Hosszú Katinka világbajnoki aranyérmes 400 méter vegyesen

Hosszú Katinka aranyérmet nyert 400 méter vegyesen a dél-koreai Kvangdzsuban zajló vizes világbajnokság utolsó, vasárnapi napján.
Privacsek András 2019. július 28., vasárnap 14:31
Hosszú Katinka aranyérmet nyert 400 méter vegyesen a dél-koreai Kvangdzsuban zajló vizes világbajnokság utolsó, vasárnapi napján.
Szerző: Privacsek András 2019. július 28., vasárnap 14:31

A háromszoros olimpiai bajnok, a szám világcsúcstartója 4:30.39 perces idővel diadalmaskodott, a döntő másik magyar versenyzője, Jakabos Zsuzsanna 4:39.15-tel a hetedik lett.

Hosszú pályafutása során ötödször, sorozatban negyedszer nyerte meg ezt a számot, ezzel duplán is történelmi sikert aratott: ő lett az első női úszó, aki egy számban ötször diadalmaskodott, a sportágban pedig elsőként sorozatban négyszer nem talált legyőzőre 200 és 400 méter vegyesen sem.

Az immáron kilencszeres világbajnok a magyar úszósport történetének 32. vb-aranyát nyerte, Kvangdzsuban ez volt a negyedik magyar elsőség a medencében, Hosszú két sikere mellett Milák Kristóf és Kapás Boglárka 200 méter pillangón győzött, előbbi Michael Phelps 2009-es világcsúcsát megdöntve. A nyíltvízi úszók között Rasovszky Kristóf lett első 5 kilométeren. (MTI)

Átigazolások
Békéscsaba
Edzőváltás
Az NB II-es idény utolsó két mérkőzésén nem Csató Sándor fogja irányítani a Békéscsaba csapatát.
MTK Budapest
Németh Hunor
Németh Hunor kölcsönszerződése csak egy szezonra szól az MTK-val - Dániában elemezték ki a várható sorsát. Bővebben itt!
Vidi
Tulajdonlás
A Csakfoci értesülései szerint már zajlanak a tárgyalások a Videoton FC Fehérvár jövőjéről, külföldi - köztük ázsiai és olasz - befektetők bevonásával.
Tovább az összes átigazoláshoz