Nemcsakfoci: Fernando Alonso visszatér a Forma-1-be

Visszatér a Forma–1-be a kétszeres világbajnok Fernando Alonso - jelentette be a Renault csapat.
Csakfoci Admin 2020. július 8., szerda 15:37
Visszatér a Forma–1-be a kétszeres világbajnok Fernando Alonso - jelentette be a Renault csapat.
Szerző: Csakfoci Admin 2020. július 8., szerda 15:37
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

A két fél közötti megállapodásról a sajtó már kedden beszámolt, de a hivatalos közlés szerdán történt meg. A spanyol pilóta, aki a hónap végén már 39 éves lesz, a jelenlegi idény végén a McLarenhez távozó Daniel Ricciardo helyét veszi át. Szerződésének időtartamáról nem számolt be csapat, közleményében csupán annyit írt, hogy a következő idényekre csatlakozik a Renault DP World F1 Teamhez.

Karrierje legnagyobb sikereit a Renault-val érte el Alonso, 2005-ben és 2006-ban is világbajnokságot nyert az istállóval,

melynél 2002-től 2006-ig, majd 2008-ban és 2009-ben szerepelt.

A spanyol versenyző eddigi utolsó Forma–1-es futamát a 2018-as szezonzáró viadalon, az Abu-Dzabi Nagydíjon teljesítette, azóta több kategóriában is kipróbálta magát, így például idén indult a Dakar-ralin és a győztes csapat tagja volt a 2018-as és 2019-es Le Mans-i 24 órás autóversenyen. (MTI)

Átigazolások
Magyar foci
Sidibe visszatért
Hajdúsámsonban folytatja a Loki korábbi közönségkedvence, Ibrahima Sidibe.
Légiósok
Bősze Levente
A Como végleg megvásárolta Bősze Leventét a Dunaszerdahelytől.
KBSC
Az első érkező
Kazincbarcikán folytatja pályafutását az NB III Észak-Keleti csoportjában szereplő FC Tiszaújváros házi gólkirálya, Varjas László.  
Tovább az összes átigazoláshoz