Nemcsakfoci: Federer-Nadal álommérkőzés jön a Roland Garroson

Roger Federer – Rafael Nadal elődöntőt rendeznek a francia nyílt teniszbajnokságon. A keddi eredmények a Grand Slam-tornáról.
Dudás Gábor 2019. június 4., kedd 22:03
Szerző: Dudás Gábor 2019. június 4., kedd 22:03

A másodikként rangsorolt Rafael Nadal három sima szettben nyert Nisikori Kej ellen. A spanyol az első szettben kétszer vette el a hetedik helyen rangsorolt japán szervagémjét, míg a másodikban mind a négy adogatójátékát elveszítette Nisikori. A harmadik szettben Nadal 2:1-es előnyét követően brékelt, majd 4:2 után az esőszünet sem törte meg lendületét, és végül 1 óra 51 perc alatt győzött.

A Párizsban 11-szeres tornagyőztes spanyol keddi győzelmével 91-2-re javította örökmérlegét a Roland Garroson.

A harmadikként kiemelt Roger Federer a keddi negyeddöntőben nagy csatában győzte le honfitársát, a 24. helyen rangsorolt Stan Wawrinkát. Az összecsapás 3 óra 35 percig tartott.

Az előző három párizsi Grand Slam-viadalt kihagyó, a tornán ötszörös döntős, de csak egyszeres (2009) győztes Federer a 70. mérkőzését nyerte a Roland Garroson.

Nadal és Federer eddig 38 alkalommal találkozott: a spanyol 23-szor, a svájci 15-ször nyert. A Roland Garroson ötször csaptak össze – négyszer a döntőben, egyszer az elődöntőben –, mindannyiszor Nadal kerekedett felül. Négy alkalommal négy szettben, egyszer három szettben nyert a spanyol.

A nőknél a brit Johanna Konta jutott elsőként az elődöntőbe, miután két szettben legyőzte a tavalyi döntős amerikai Sloane Stephenst. Az esélyesebb, ezúttal hetedik kiemelt amerikai teniszező háromszor veszítette el a mérkőzésen a saját szervagémjét, miközben egyszer sem tudott brékelni. A találkozó mindössze 1 óra 11 percig tartott.

Konta 1983 óta az első brit játékos a női egyes elődöntőjében, ezt megelőzően honfitársai közül Jo Durie jutott be a négy közé. A magyar származású Konta korábbi négy alkalommal a főtábla első fordulójában búcsúzott a párizsi Grand Slam-viadalon, a 0 győzelmet és 4 vereséget számláló mutatója mostanra 5/4-re módosult. Idei öt mérkőzésén csak egyetlen játszmát veszített el. (MTI)

Roland Garros, férfiak, negyeddöntő:

Federer (svájci, 3.) - Wawrinka (svájci, 24.) 7:6 (7-4), 4:6, 7:6 (7-5), 6:4

Nadal (spanyol, 2.) - Nisikori (japán, 7.) 6:1, 6:1, 6:3

Nők, negyeddöntő:

Konta (brit, 26.) - Stephens (amerikai, 7.) 6:1, 6:4

Nemcsakfoci: Babos Tímea Roland Garros-elődöntős párosban
A második helyen kiemelt magyar-francia duó sorozatban harmadik Grand Slam-tornáján került szembe az ausztrál Samantha Stosurral és a kínai Csang Suajjal, akiket ezúttal három szettben múltak felül.