Nemcsakfoci: Eb-döntős a magyar női junior kézilabda-válogatott

A magyar női junior kézilabda-válogatott 29-27-re legyőzte Oroszországot a győri Európa-bajnokság elődöntőjében, így bejutott a vasárnapi fináléba.
Dudás Gábor 2019. július 19., péntek 21:05
Szerző: Dudás Gábor 2019. július 19., péntek 21:05

A két csapat legutóbb május közepén találkozott egymással, akkor a magyarok 38-23-ra győztek, és ezúttal is remekül kezdtek (5-1), sőt Herczeg Lili bravúros védéseire alapozva tovább növelték a különbséget a szünetig (19-12).

A második félidőben nagyon sokat hibáztak a házigazdák, az első hét percben például egy gólt sem dobtak. Az oroszok előbb 20-19-re felzárkóztak, majd egyenlítettek, sőt az 53. percben a vezetést is átvették (24-23). A rendkívül szoros és izgalmas hajrában emberelőnybe kerültek a magyarok, és ezt kihasználva végül kicsikarták a győzelmet.

A legeredményesebb magyar játékos Kácsor Gréta volt hat góllal. Golovin Vlagyimir szövetségi edző csapata a csoportkörben Ausztriát, Montenegrót és Spanyolországot, a középdöntőben pedig Norvégiát és Romániát győzte le, vagyis továbbra is százszázalékos a tornán.

A döntőt vasárnap 17.30-tól rendezik az Audi Arénában. (MTI)

Női junior kézilabda Európa-bajnokság, elődöntő:

Magyarország - Oroszország 29-27 (19-12)

Később: Hollandia-Norvégia, 20.30

Gulácsi Péter
Rouven Schröder sportigazgató elárulta, hogy a nyáron a Leipzig biztosan megválik az egyik kapusától.
Freiburg
Lőw Zsolt
A Bild szerint a Bayern München asszisztensedzőjeként dolgozó Lőw Zsolt is jelölt a Freiburgnál, ahonnan a szezon végén távozik Christian Streich vezetőedző.