Nemcsakfoci: "Drukkoltam Katkának, örülök a győzelmének" – Hosszú két Eb-aranyat nyert

sszú Katinka aranyérmet nyert 200 méter pillangón, illetve 100 vegyesen is pénteken a Glasgow-ban zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokságon.
Csakfoci Admin 2019. december 6., péntek 19:57
Szerző: Csakfoci Admin 2019. december 6., péntek 19:57

A délelőtti előfutamból Jakabos egyéni legjobbját fél másodperccel megközelítve 2:04.97 perccel az első, míg Hosszú 2:05.14-gyel a második helyen ment tovább.

A rajt után a két magyar gyakorlatilag fej fej mellett úszott egymás mellett, féltávnál viszont az olasz Ilaria Bianchi vezetett, és 150 méternél egy testhossz előnye volt. Hosszú ugyanakkor elképesztő hajrába kezdett, amivel maga mögé utasította riválisát. A háromszoros olimpiai bajnok - aki még a 100 méter vegyes döntőjében is érdekelt - 2:03.21 perces idővel csapott célba, míg a győriek úszója 2:05.00-val érintette a falat.

A 30 éves Hosszú 18. elsőségét gyűjtötte be a 25 méteres kontinensviadalokon.

Jakabos az MTI-nek elmondta: nagyon örül, hogy sikerült megint majdnem olyan jó időt úsznia, mint délelőtt, és hogy a végén érmes helyen ért célba, mert "ebben a számban minden jöhet".

Kicsit meglepetés azért, hiszen nem tudhatjuk, ki mennyit tartalékolt. Én tudtam, hogy nagyon erősen úsztam, és ebben sokkal több nem lehet, míg Katkának két perc körüli ideje is van. A végén nagyon érdekes volt, mert ahogyan levegőt vettem, láttam, hol van az olasz és kívülállóként kicsit drukkoltam Katkának, hogy sikerüljön előznie és örülök a győzelmének – nyilatkozta Jakabos.

Az Eb szerdai nyitónapján Hosszú aranyat, Jakabos ezüstöt szerzett 400 méter vegyesen.

Eredmények, női 200 m pillangó, Európa-bajnok:

----------------------------------
1. HOSSZÚ KATINKA 2:03.21 perc
2. Ilaria Bianchi (Olaszország) 2:04.20
3. JAKABOS ZSUZSANNA 2:05.00

A csütörtöki előfutamok során ugyan még csak a második időt úszta, az elődöntőből viszont már az első helyen jutott tovább a magyar kiválóság, akinek a 200 méter pillangó döntője után - mely során nagy hátrányt ledolgozva, óriási hajrával diadalmaskodott - nagyjából negyven perce volt a regenerációra.

Hosszú a dobogó felső fokáról a Himnusz után rögtön távozott, hiszen következett a vegyesúszás sprintszáma, ahol a háromszoros olimpiai bajnok rendkívül szoros csatában 57.36 másodperces idővel védte meg címét.

A 30 éves Hosszú a magyar úszósport történetének 1000. érmét szerezte felnőtt- és utánpótlás-világversenyeket együttvéve, s ez volt pályafutása 19. elsősége a 25 méteres kontinensviadalokon, amivel beérte az örökrangsor élén Cseh Lászlót.