Nemcsakfoci: Csodameccsen győzte le Djokovic Federert a wimbledoni döntőben

A szerb Novak Djokovic egy elképesztő forgatókönyvű és majdnem 5 órán át tartó, majd végül történelmi rövidítést is hozó mérkőzésen győzte le öt szettben a svájci Roger Federert a wimbledoni tenisztorna férfi egyes döntőjében.
Dudás Gábor 2019. július 14., vasárnap 20:15
Szerző: Dudás Gábor 2019. július 14., vasárnap 20:15

Federernek az ötödik szettben, 8-7-nél két meccslabdája is volt, de Djokovic a sírból visszahozta a meccset, majd a történelmi, 12-12 után következő tie-breakben diadalmaskodott a szerb világelső.

A közel ötórás döntőt végén a délszláv klasszis 5. wimbledoni sikerét, és 16. Grand Slam-elsőségét könyvelhette el, ezzel Djokovic lett egyébként az első, aki 30 év felett meg tudta védeni a címét Wimbledonban.

Wimbledoni nyílt teniszbajnokság, férfi egyes, döntő:

Roger Federer (svájci, 3.) – Novak Djokovic (szerb, 1.) 6:7 (5-7), 6:1, 6:7 (4-7), 6:4, 12:13 (3-7)