Nemcsakfoci: Bronzérmet szereztünk a budapesti birkózó Eb-n

A szabadfogásúak 125 kilogrammos kategóriájában szereplő Ligeti Dániel bronzérmet nyert szerdán a budapesti birkózó Európa-bajnokságon.
Privacsek András 2022. március 30., szerda 20:50
Szerző: Privacsek András 2022. március 30., szerda 20:50

A szombathelyi versenyző kedden a szlovák Gabriel Tyszt tussal, majd az olimpiai nyolcadik német Gennadij Cudinovicot sima pontozással győzte le, az elődöntőben viszont technikai tussal kikapott a török Taha Akgültől. A szerdai helyosztón a szerb színekben versenyző Magomedgadzhi Nurasulovval mérkőzött és óriási csatában 6-4-re nyert ellene.

A 32 éves nehézsúlyú Ligeti karrierje negyedik Eb-érmét szerezte, 2012-ben második, 2011-ben és 2014-ben pedig harmadik volt.

A magyar szabadfogású válogatott így egy-egy arany-, ezüst- és bronzéremmel zárt. Kedden Muszukajev Iszmail megnyerte a 65 kilósok versenyét, míg a 97 kilogrammos Bajcajev Vlagyiszlav a dobogó második fokára állhatott fel. A 61 kilogrammban szereplő Halidov Gamzatgadzsi az ötödik helyen végzett. (MTI)

Edzőkérdés
Kuznyecov menesztése után többen is felmerültek jelöltként az ETO kispadjára.
ETO FC Győr
Kuznyecov távozik
A klub azonnali hatállyal szerződést bontott vezetőedzőjével, akivel nyolc bajnokiból négyet megnyert, négyet elveszített a csapat.