Nemcsakfoci: A világbajnok Hamilton az év utolsó Forma 1-es futamát is megnyerte

Az immár hatszoros világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit versenyzője nyerte a Forma-1-es sorozat idényzáró futamát, a vasárnapi Abu-Dzabi Nagydíjat.
Dudás Gábor 2019. december 1., vasárnap 16:32
Szerző: Dudás Gábor 2019. december 1., vasárnap 16:32

A 34 éves pilótának ez volt az idei 11., egyben pályafutása 84. futamgyőzelme, melyet F1-es karrierje 250. nagydíján aratott.

Hamilton mögött Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője ért célba másodikként, míg a dobogó alsó fokára Charles Leclerc, a Ferrari monacói pilótája állhatott fel - utóbbit azonban egy, az üzemanyag-mennyiséggel kapcsolatos szabálytalanság miatt vizsgálják még.

A motorcsere miatt az utolsó rajtkockából startoló finn Valtteri Bottas (Mercedes) negyedik lett, a négyszeres vb-győztes német Sebastian Vettel (Ferrari) pedig ötödik hellyel zárta az idei szezont. (az MTI híre alapján)