Debrecen, 2019. április 7. A Szeged játékosai ünnepelnek a kupával a férfi kézilabda Magyar Kupa döntõjében játszott Szeged - Veszprém mérkõzés végén a debreceni Fõnix Csarnokban 2019. április 7-én. A Szeged 28-27-re nyerte a finálét. MTI/Czeglédi Zsolt

Nemcsakfoci: A Veszprém legyőzésével 11 év után kupagyőztes a Szeged

A MOL-Pick Szeged 28-27-re legyőzte a Telekom Veszprémet a férfi kézilabda Magyar Kupa fináléjában, a debreceni Főnix Csarnokban rendezett négyes döntő második, vasárnapi játéknapján. A Szeged 22. alkalommal játszott döntőt a Magyar Kupában, és hetedszer nyert, 2008 óta először.
Csakfoci Admin 2019. április 7., vasárnap 20:45
Szerző: Csakfoci Admin 2019. április 7., vasárnap 20:45

MOL-Pick Szeged - Telekom Veszprém 28-27 (17-10)

A címvédő veszprémiek közül Jamali Iman és a dán René Toft Hansen hiányzott sérülés miatt, a szegedieknél pedig a spanyol Pedro Rodríguez maradt ki taktikai okok miatt.

Mirko Alilovic, a Veszprém korábbi, a Szeged jelenlegi kapusa bravúros védésekkel kezdte a meccset, erre alapozva csapata két góllal ellépett, de Nagy László gyorsan egyenlített. David Davis, a dunántúliak vezetőedzője a 15. percben időt kért, mert az ellenfél spanyol átlövője, Jorge Maqueda már a negyedik gólját dobta (9-7).

A 23. percben Alen Blazevic könyökkel eltalálta Dejan Manaszkov fejét, ezért a Veszprém macedón balszélsőjét le kellett cserélni, mivel erősen vérzett a homloka. A játékvezetők nem látták az esetet, ezért nem büntették a csongrádiak horvát védőjátékosát. Ellenfele kiváló védekezése miatt a címvédő 11 perc alatt csupán kétszer volt eredményes, így ötgólos hátrányba került (8-13), közben pedig kapust cserélt, és a nyáron éppen Szegedre igazoló Mikler Roland lépett pályára Sterbik Árpád helyett.

David Davis a szünet előtt ismét időt kért, mert csapata hibáit, labdaeladásait remekül használta ki a bajnoki címvédő, amely 16-9-re vezetett, és a szlovén Dean Bombac irányításával megőrizte a hétgólos különbséget az első félidő végéig.

Eleinte a második felvonásban sem változott a játék képe és az eredmény alakulása, de amikor néhány szegedi pontatlanságot kihasznált a Veszprém, és egy 3-0-s sorozattal felzárkózott, Juan Carlos Pastor időt kért. Csapatának korábbi lendülete megtört, játékosai némileg elbizonytalanodtak, ráadásul Bánhidi Bence egy durva szabálytalanság miatt piros lapot kapott.

Mindezek ellenére Bodó Richárd góljaival elmozdult a holtpontról a Szeged, ismét hat találattal vezetett, és bár ellenfele a folytatásban egy 6-1-es sorozattal egy gólra felzárkózott, az utolsó hetven másodpercben nem tudott egyenlíteni, így a bajnoki cím után a Magyar Kupát is elveszítette. (MTI)