Nemcsakfoci: A Siófok idegenben verte a Fradit a kézilabda-rangadón

A Siófok nyerte a női kézilabda NB I keddi rangadóját, a Balaton-partiak 26-24-re győztek a Ferencváros otthonában, amivel nagy lépést tettek az ezüstérem megszerzése felé.
Dudás Gábor 2020. február 18., kedd 19:35
Szerző: Dudás Gábor 2020. február 18., kedd 19:35

A Ferencváros a 20. percig egyszer sem tudott vezetni a mérkőzésen, jobbára a Siófok kontrollálta a játékot, majd azt is átvészelték a vendégek, hogy 12-11-es Fradi-vezetésnél piros lap miatt elveszítették Andjela Janjusevicet. Sőt, emberhátrányban lőttek kettőt a Balaton-partiak, akik a szünetben is vezettek (16-14).

A fordulást követően is a vendégek hárommal is mentek, de az FTC a 44. percben utolérte ellenfelét (21-21). Innentől kezdve azonban a Siófok - köszönhetően a volt ferencvárosi Szikora Melinda nagyszerű védéseinek és a kihagyott Fradi-heteseknek is - megint meglépett, nem egyszer három góllal is, amelyből végül kettőt megtartott a végéig is.

Tor Odvar Moen csapata ezzel a címvédő ETO után az FTC-is legyőzte, így nagy lépést tett a második hely megszerzése felé.

Női kézilabda NB I, 17. forduló:

FTC-Rail Cargo Hungaria – Siófok KC 24–26 (14–16)

Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.