Nemcsakfoci: A második Milák-aranyat is meghozta a budapesti vizes Eb zárónapja

Egy arannyal és két bronzéremmel zárták a magyarok a budapesti vizes Eb utolsó napját.
Dudás Gábor 2021. május 23., vasárnap 21:00
Szerző: Dudás Gábor 2021. május 23., vasárnap 21:00

A 200 pillangó után 100-on is Európa-bajnok lett Budapesten a világcsúcstartó Milák Kristóf, aki megszerezte a magyar válogatott ötödik és saját maga második Eb-győzelmét a versenyen. Ráadásul 50.18 másodperces idővel magyar rekordot és Európa-bajnoki csúcsot döntött 100 pillangón. A döntő másik magyar résztvevője, Szabó Szebasztián 51.86 másodperccel nyolcadik lett.

- A falak most a barátaim voltak, illetve én voltam annyira felkészült, hogy ne tudjanak megszívatni – értékelt az M4 Sport tévécsatornán Milák. - Elégedett vagyok, Európa-bajnok vagyok. Bevallom, semmi versenyhangulatot nem éreztem a 100 pillangó előtt így az utolsó napon, lehet, hogy fejben sokat kivett belőlem az egy hét bezártság, egy hét verseny, talán elfáradtam. Ehhez értek, ezt csinálom.

Arra is tett utalást, hogy az van egy ember, akire oda kell figyelni. Nem mondta ki a nevet, de nyilván Caeleb Dresselre gondolt. Az 50.18 az amerikai csillag ellen aligha lesz elég, hiszen két éve a világbajnokságon 49.50-nel világcsúccsal győzött. De Milák Kristóf is sokat javulhat Tokióig.

Mindeközben Burián Katalin bronzérmet nyert 200 méter háton vasárnap: a 26 éves versenyző – aki 2018-ban Glasgow-ban is harmadik volt – 2:07.87 perces idővel csapott célba, a szám másik magyarja, Szabó-Feltóthy Eszter 2:10.19-cel a hetedik. Az aranyérmet az olasz Margherita Panziera nyerte.

Kapás Boglárka pedig ugyancsak bronzérmet nyert 400 méter gyorson. A 28 éves Kapás 4:06.90 perces idővel lett harmadik, megelőzve a szám másik magyar versenyzőjét, a negyedik helyen végző Késely Ajnát, aki 4:07.42-vel csapott célba.

Kapás – ennek a számnak a 2016-os Európa-bajnoka – a második, míg a 2018-as glasgow-i kontinensviadalon ezüstérmes Késely Ajna a negyedik idővel várta a finálét. A döntőben a két magyar szinte végig egymás mellett úszott, a hajrája azonban Kapásnak sokkal jobban sikerült. Az aranyérmet az olasz Simona Quadarella nyerte, aki így a 800, az 1500 és a 400 métert is behúzta gyorson.

Kapás három éremmel zárta a kontinensviadalt: korábban 200 méter pillangón megvédte címét, a 4×200 méteres női gyorsváltó tagjaként pedig második lett. A 19 éves Késely a 800 és az 1500 méter gyors után a harmadik számában is negyedik lett. (az MTI híre alapján)