Nemcsakfoci: A magyar csapat legyőzte az ukránokat a Davis Kupán

Balázs Attila negyedóra alatt legyőzte Ilja Marcsenkót a Magyarország-Ukrajna tenisz Davis Kupa-osztályozó hétfőn befejezett ötödik mérkőzésén, ezzel a magyarok 3-2-re nyertek, és bennmaradtak a világcsoportban.
Csakfoci Admin 2019. szeptember 16., hétfő 13:35
Szerző: Csakfoci Admin 2019. szeptember 16., hétfő 13:35

A csata utolsó meccse vasárnap sötétedés miatt a második szettben 5:5-nél félbeszakadt a budapesti Sport 11 központban. A 17 perces hétfői "ráadásban" a világranglistán 136. Balázs elvette riválisa adogatását, majd a harmadik meccslabdáját kihasználva diadalmaskodott 6:4, 7:5-re.

A DK-osztályozón győztes magyarok így maradnak az elitet felvonultató világcsoportban, és februárban ismét selejtezőt vívhatnak a madridi döntőbe jutásért. A vesztes ukránok egy osztállyal lejjebb, az Euro-afrikai zóna I-es csoportjában kezdik meg a 2020-as évet.

A magyarok sikerükkel egyben szépítettek az ukránok elleni mérlegükön, ugyanis az előző két párharcot - 1997-ben a Római Teniszakadémián és 2005-ben Donyeckben - az ellenfél nyerte. (MTI)

Végeredmény, DK-osztályozó

Balázs Attila-Ilja Marcsenko 6:4, 7:5

Vasárnap játszották

Fucsovics Márton, Balázs Attila-Szerhij Sztahovszkij, Gyenyisz Molcsanov 7:6 (7-1), 3:6, 6:3

Fucsovics Márton-Szerhij Sztahovszkij 7:5, 3:6, 6:7 (3-7)