NB II: Öt csapat maradt hibátlan, kétgólos hátrányból gálázott a Vasas – eredmények

A Vasas kétgólos hátrányból fordítva nyert 5-2-re a Soroksár ellen a Merkantil Bank Liga 2. fordulójában, így 1012 nap után győzelemmel tértek vissza az angyalföldiek az Illovszky Stadionba.
Csakfoci Admin 2019. augusztus 7., szerda 20:47
Szerző: Csakfoci Admin 2019. augusztus 7., szerda 20:47

A 18. percben a Soroksár szerezte meg a vezetést: Gárdos lépett ki és 14 méterről a bal sarokba lőtt (0-1). A 22. percben Lőrinczy adott középre, érkezett Huszák, aki 12 méterről lőtt, a labda megpattant, ami becsapta Szmolát, így nem tudott hárítani (0-2) - tudósított a vasasfc.hu. A 42. percben Lakatos tette le a labdát Balajtinak, aki éles szögből, 15 méterről csavart a bal sarokba (1-2).

Jól kezdte a hazai csapat a második félidőt, több helyzetet is kialakított, végül a 61. percben jött ez egyenlítés: Birtalan jobbról középre adott, jött Balajti, aki 4 méterről a hálóba passzolt (2-2). A 69. percben Szatmári 17 méterről lőtt a rövid sarokba, amivel átvette a vezetést az angyalföldi gárda (3-2).

Sőt, három perccel később megszületett a negyedik hazai gól is: Király adott középre, Birtalan lövése még kijött, Hinora azonban a léc alá bombázott (4-2). A 88. percben Rétyit buktatták a 16-oson belül, a 11-est Balajti a bal sarokba gurította, kialakítva az 5-2-s végeredményt. A Vasas így 1012 nap után győzelemmel ért vissza az Illovszky-stadionba bajnoki mérkőzésen.

Merkantil Bank Liga, 2. forduló:

Vasas - Soroksár 5-2 (Balajti 42., 61., 88. - a harmadikat 11-esből, Szatmári 69., Hinora 72., ill. Gárdos 18., Huszák 22.)

Balmazújváros - Szeged 1-2 (Balázs S. 54., ill. Gajdos 20., 22.) - piros lap: (Papucsek 88. - Balmazújváros)

ETO FC Győr - Gyirmót 3-0 (Szánthó R. 42., Dvorschák G. 63., Horváth Z. 73.)

Haladás - Siófok 1-1 (Németh M. 19., ill. Szakály D. 72. - 11-esből)

MTK Budapest - Budaörs 1-1 (Molnár T. 44., ill. Bagyinszki 55.)

Tiszakécske - Ajka 2-1 (Kirchner K. 9., Kocsis G. 51., ill. Nagy K. 90.)

Kazincbarcika - Békéscsaba 1-2 (Lukács R. 49., ill. Kovács A . 55. - 11-esből, Pantovic N. 89. - 11-esből)

Nyíregyháza - Dorog 0-1 (Sitku I. 92.)

Budafok - Szolnok 3-0 (Szabó M. 42., Horváth R. 53., Vanko I. 77.)

Csákvár - Vác 2-1 (Szenes B. 34., Tányéros G. 63., Mészáros D. 91.)