NB II: MTK-játékosok intézték el Véber csapatát, holtverseny az első helyen - videó

Ikszelt a listavezető, beérte a Puskás Akadémia. Ez történt a másodosztályban vasárnap.
Dudás Gábor 2017. február 26., vasárnap 16:51
Szerző: Dudás Gábor 2017. február 26., vasárnap 16:51

Jakab Dávid duplájának is köszönhetően győzött a ZTE a nap rangadóján a Nyíregyháza ellen, így megszakította ötmeccses nyeretlenségi sorozatát.

A hazaiak harmadik találatát egy másik MTK-kölcsönjátékos, Deutsch Bence szerezte (egy harmadik, Szatmári pedig gólpasszt adott), Véber György csapatában pedig a Debrecenből megszerzett és csereként beállt Takács Tamás volt eredményes.

Véber elismerte: Elszállt a Nyíregyháza feljutása - újratervezi a GPS-t

Az M4 Sport videója:

Az első "tavaszi" fordulóban, Szolnokon meglepő vereséget szenvedett Puskás Akadémia beérte pontszámban (42-42) az éllovast, miután az egyik nagy téli fogás, Prosser Dániel duplájával legyőzte a Kozármislenyt, közben a Soroksár 1-1-s döntetlent Sopronban, ahol a hazaiak egy 11-esnek köszönhetően a 89. percig vezettek. A másik meccsen a felcsútiak is betalálhattak volna büntetőből, de Lencse 52. percben elvégzett kísérletét kivédte Horváth.

Közben megszakadt egy 11 mérkőzéses veretlenségi sorozat, a Mosonmagyaróvár hónapok óta tartó szériáját a Siófok rontotta el 2-1-s sikerével. A Balmazújváros már a harmadik a tabellán a SZEOL elleni 1-0-s győzelmével.

TABELLA: Az NB II állása itt - kattints!

MERKANTIL BANK NB II, 22. FORDULÓ

Puskás Akadémia – Kozármisleny 2-0 (Prosser 19., 30.)

Sopron – Soroksár 1-1 (Eszlátyi 49. – 11-esből, ill. Pál A. 89.)

SZEOL – Balmazújváros 0-1 (Heffler N. 16. – 11-esből)

ZTE – Nyíregyháza 3-1 (Jakab D. 34., 79., Deutsch B. 50., ill. Takács T. 60.)

Mosonmagyaróvár – Siófok 1-2 (Czár 54., ill. Petneházi 25. – 11-esből, Nagy D. 52.)

Cigánd – Cegléd 1-2 (Popescu 47., ill. Gasznert 29., Karacs 84.)

Békéscsaba – Budaörs 1-1 (Fabio 55., ill. Stieber A. 56.)

Csákvár – Szeged 2011 0-3 (Király P. 38., Andorka 68.)