NB II: Brutális 5 perc után bukott fontos pontokat a menekülő ZTE

1-0-ra és 2-1-re is vezetett a Zalaegerszeg a Kazincbarcika elleni vasárnapi másodosztályú bajnokin, de végül nem tudta megszerezni a rendkívül fontos három pontot.
Dudás Gábor 2018. május 6., vasárnap 17:31
Szerző: Dudás Gábor 2018. május 6., vasárnap 17:31

A meccs első negyede a Kazincbarcikáé volt, egy nagy ziccert is kihagytak, Heil pedig a felső lécet találta telibe nem sokkal később.

Az első félóra után ébredt csak igazán a ZTE - amelynek mondhatni létfontosságú lett volna a győzelem - és a 34. percben a vezetést is megszerezte: Króner fejelt közelről a kapuba (1-0).

A második félidő egészen a hajráig csendesebben csordogált, bár Vernes kétszer is a kapuba találhatott volna. A 74. perctől aztán beindult a gólgyártás: a 74. percben Boros kapufát lőtt, az ezt követő szöglet után viszont Belényesi már a kapuba fejelt (1-1). Egy perc múlva jött a hazai válasz: egy kapu előtti lecsorgó labda után Vernes 7 méterről spiccelt a hálóba (2-1). De erre is volt gyors válasz: a 79. percben a vendégek egy szabadrúgás-variáció után előbb kapufát lőttek, majd a kipattanót Boros 4 méterről az üresen maradt kapuba helyezte (2-2).

A végjátékban mindkét csapat újra betalálhatott volna, de végül maradt a 2-2, ami a Zetének aligha elég.

Merkantil Bank NB II, 34. forduló:

ZTE - Kazincbarcika 2-2 (Króner 34., Vernes 75., ill. Belényesi 74., Boros 79.)

A 17 órakor kezdődött meccseken: A padlóról állt fel az MTK, 3/3-mal és bravúrral menekül a kiesőjelölt – eredmények, tabella, videó

Videó: Zalaegerszegen is zúgott a "Vedd le a mezt!" - a tulajdonos ment oda a szurkolókhoz
Diósgyőr után egy osztállyal lejjebb, a ZTE-nél is elfogyott a szurkolók türelme: a Kazincbarcika elleni vasárnapi 2-2-es döntetlen után a kiesőhelyen álló kék-fehérek drukkerei előbb a stadionban, majd azon kívül kérték számon a csapatot.