Hétgólos meccset játszott a Liverpool Budapesten

Látványos és gólgazdag találkozón győztek az angol fiatalok az MTK NB III-as csapata ellen.
Dudás Gábor 2017. július 18., kedd 20:37
Szerző: Dudás Gábor 2017. július 18., kedd 20:37

Mint arról korábban beszámoltunk, Steven Gerrard a Liverpool U18-as csapatával magyarországi edzőtáborozáson vesz részt, és az angol küldöttséggel a Neil Critchley által irányított U23-as gárda is Budapestre érkezett.

Az idősebb utánpótlás-csapattal játszott barátságos meccset az MTK második, az NB III-ban szereplő csapata kedden, a Hidegkuti Nándor Stadionban (Gerrardék majd a Rapid Wien fiataljaival mérik össze tudásukat a héten). Az mtkbudapest.hu beszámolója szerint a kék-fehérek szereztek vezetést már a 7. percben, Szerencsi révén, négy perccel később azonban jött is az egyenlítés Phillips fejesének köszönhetően.

1-0 után 1-3

Talabér Attila sajnálatos sérülése miatt már a 17. percben cserélnie kellett Pölöskei Gábornak, aki az első félóra végén is bosszankodhatott, mivel a Liverpool fordítani tudott Jordan Williams góljával. A 34. percben már 1-3 volt az állás, Toni Gomes fejelt varga kapujába, de Takács Ronald még a szünet előtt szépíteni tudott egy remek egyéni megmozdulás végén.

Furcsa jelenet, a liverpooliak sem értették

A második félidő viszont szinte rögtön liverpooli góllal kezdődött, majd a 66. percben el is dőlt a találkozó Adekanye második találatával. A játékrész közepén egy érdekes jelenet is borzolta a kedélyeket: Radványi Ádám játékvezető nem engedte visszacserélni a játékosokat, akik már egyszer elhagyták a pályát, amivel értettek egyet a vendégek, és a hazai szurkolók is nemtetszésüket fejezték ki.

2-5 lett a keddi találkozó végeredménye.

MTK II – Liverpool U23 2-5 (Szerencsi 7., Takács R. 39., ill. Phillips 11., J. Williams 29., T. Gomes 34., Adekanye 46., 66.)

MTK II: Varga B. - Sági, Talabér, Nagy Zs., Nagy M - Lustyik, Bayer - Szuhodovszki, Schäfer, Takács – Szerencsi

Kispad: Papp - Schramme, Sziklási, Androsch, Szekeres, Thiam, Varjú, Szabó D., Tóth, Varga Sz., Kisari

A Liverpool FC U23 meccskerete: George, Firth - Whelan, Hart, Phillips, Jones, Williams, Virtue, Brannagan, Gomes, Kane, Dhanda, Coyle, Parker, Masterson, Alves, Adekanye, Brewster

Debreceni VSC
Srdjan Blagojevic
Kazahsztánban arról írtak, hogy Alexander Sednev rövidesen távozik az Ordabasy csapatának éléről, utódja pedig a Debrecent irányító szerb szakember, Srdjan Blagojevic is lehet. (Серый CARDINAL)