Félbeszakadt Zalaegerszegen az NB II-es rangadó: Így nézett ki a pálya - videó, fotók

A találkozó 51. percében, 1-1-s állásnál félbeszakította a játékvezető a ZTE és az ETO vasárnapi bajnokiját, amelyet később pótolnak majd be - a zalaegerszegi pálya talaja teljesen felázott a heves hóeséstől.
Dudás Gábor 2019. február 3., vasárnap 19:35
Szerző: Dudás Gábor 2019. február 3., vasárnap 19:35

Már az első félidő közepétől gondot okozott Zalaegerszegen a havazás, percről percre megnehezítve a ZTE és az ETO dolgát.

Pillók Ádám játékvezető egészen az 51. percig engedte játszani a csapatokat, ekkor egy tócsában rekedt hazaadás kis híján győri gólt okozott, megtévesztve Zöldesi Illés kapust. A bíró ezután döntött úgy, hogy nincs értelme a folytatásnak, a játéktér teljesen alkalmatlanná vált az időjárás miatt.

A mérkőzés végül 1-1-s állásnál - Bobál, illetve Vukasovic góljával alakult ki a részeredmény - szakadt félbe és az MLSZ Versenybizottsága dönt majd arról, hogy mikor, illetve hogy elölről vagy az 51. perctől játsszák-e majd újra a találkozót. Az MLSZ ellenőre, Kiss Sándor elmondása szerint a két klubbal egyeztetve születik majd meg a döntés.

FRISS: A csakfoci.hu információi szerint már hétfőn döntést hoznak a pótlásról. Az szinte biztosnak tűnik, hogy az 51. perctől indul majd újra a mérkőzés, és az is, hogy már a jövő hét közepén sor került a folytatásra, a csapatok sem akarnak ugyanis tovább halasztani.

Így nézett ki a stadion a lefújás után nem sokkal (a csakfoci.hu felvételei:)

A másik vasárnapi meccsen a Gyirmót 4-0-ra kiütötte a Balmazújvárost, így átvette a vezetést a tabellán, amelynek az élén délután még a Kaposvár állt.

Merkantil Bank NB II, 22. forduló:

ZTE - ETO FC Győr 1-1 - az 51. percben félbeszakadt

Gyirmót - Balmazújváros 4-0 (Lipták 49., Nagy P. 59., 88. – az elsőt 11-esből, Szilvási 80.)

Mosonmagyaróvár – Kaposvár 0-1 (Ádám M. 49.)

Cegléd – Békéscsaba 0-4 (Viczián 16., Szatmári I. 18. – 11-esből, Vólent 40., Mészáros M. 56.) – piros lap: Nagy T. (Cegléd, 66.)

Vasas – Siófok 0-2 (Magasföldi 34., Réti 60.)

Budaörs – Nyíregyháza 3-2 (Stieber 35., 44. – a másodikat 11-esből, Fodor 79., ill. Kártik 1., Ötvös 53.) – piros lap: Rubus (Nyíregyháza, 44.)

Soroksár – Vác FC 3-0 (Huszák 15., Orosz M. 75., 80.) – piros lap: Gyürki (Vác, 78.)

Dorog – Budafok 2-1 (Lénárth 25., Dlusztus 73., ill. Kovács D. 23.)

Kazincbarcika – Tiszakécske 5-0 (Fótyik 23., Kanalos 33., Oltean 44., Raul-Ioan 71., Lukács R. 88.)

Monor – Csákvár 2-2 (Palincsár 30., Szuhodovszki 59., ill. Skribek 18., 36.)