Sannino: "Engedjék már meg, hogy megigyak egy sört!"; Miriuta saját kerete összetételét kritizálta – edzői értékelések

A Honvéd edzője első bajnoki győzelme után kijelentette, nem érezte menesztésének a közelségét, míg a Kisvárda vezetőedzője kiemelte, ilyen kerettel idén is csak a bennmaradást tűzhetik ki célul. Értékelések.
Csakfoci Admin 2019. augusztus 31., szombat 23:16
Szerző: Csakfoci Admin 2019. augusztus 31., szombat 23:16

Újpest - Honvéd 2-3

Nebojsa Vignjevic (Újpest): - Sokkal versenyképesebbnek kellett volna lennünk, hiszen a tavalyi idényben az egyik legjobb védelme az Újpestnek volt a kapott gólok számát tekintve. Most sajnos azt látjuk, hogy ez nincs meg. Leginkább az hiányzik a csapatból, hogy mindenkinek oda kellene tenni magát, ez eddig nem történt meg. Nem volt látható sem most, sem múltkor. Feczesin érkezésével megkaptuk azt, amit a korábbi találkozókon akartunk, a korai veztést. Ezután úgy gondoltuk, hogy a támadásépítésekkel fixáljuk a problémát, éppen ezért az történt, hogy túl nagy területet, helyet adtuk a Honvédnak, és nem is helyezetünk nyomást az ellenfélre a támadásépítés során. A Honvéd pontosan tudta, ezt hogyan kell megbüntetni, és ez megtörtént, három találatot szereztek 25 perc alatt. Erre pedig nem volt válaszunk. Két csatárral próbáltunk támadni, kinyíltunk és több teret adtunk az ellenfélnek. Nem volt meg bennünk a versenyszellem, a tudatosság hiányzott. Ebben a szakmában minden játékosnak mindenkit támogatni kell. A csatárokat főként azért, mert ők tudnak gólt szerezni, és kell nekik a segítség. 3-1-nél próbáltunk két csatárral nyomni, támadásokat építeni, de a helyzeteket nem tudtuk érteékesíteni. A Honvéd sokkal versenyképesebb volt, jobban akarták a győzelmet.

Giuseppe Sannino (Honvéd): - A csapat mindig is kiállt értem, ez nem változott. Arra volt szükség, hogy lássam végre győztesen a csapatot, mert a mai sikert megérdemeltük, egy olyan meccsen, amit méltán nevezhetünk derbinek. Nem mellesleg ez volt az első alkalom, hogy úgy tartottam sajtótájékoztatót, hogy mellettem ül az ellenfél edzője, akit nagyon tisztelek.

Oldalunk az esetleges menesztéséről kérdezte az olasz szakembert, melyre a következőképpen válaszolt.

- Nem igaz, hogy ezzel a győzelemmel megúsztam a menesztésemet, és nem is gondolok erre. A munkára összpontosítok, és nem is gondolok olyanokra, amik hátráltatnának. A fociban csak az eredmények számítanak, lelkiismeretesen dolgozom. Nyilván négy vereség után nem a felhőkben jártam, de az eredmények igenis fontosak, és úgy érzem, az egyesület látja, átgondolt dolog, amit csinálunk. Még akkor is, ha vannak kockázatok.

Ma erről tényleg nem akarok beszélni, ahogy Olaszországban szokták mondani: engedjék már meg, hogy megigyak egy sört!

DVSC - Kaposvár 0-1

Herczeg András (DVSC): - Sajnos a mérkőzés elején hátrányba kerültünk. Ez intő jel kell, hogy legyen, mert már a második hazai találkozónkon kapunk szögletből gólt. Talán nem voltunk a meccs elején kellően élesek. Az első játékrészben is voltak veszélyes helyzeteink, de nem tudtunk betalálni. A második félidőben még nagyobb energiákat mozgósított a csapat, akkor is nagyon sok lehetőségünk volt a kapu előtti kavarodásokból. A Kaposvár nagyon szervezetten, nagyon fegyelmezetten játszott, gratulálok nekik. Voltak olyan meccseink, ahol nekünk volt szerencsénk, ma egyáltalán nem így volt. (dvsc.hu)

Disztl László (Kaposvár): - Eddig is mindent megtettünk a győzelemért, a fiúk kiadtak magukból mindent a korábbi mérkőzéseken. Ma azért tudtunk nyerni, mert a lelkesedés, az agresszivitás megvolt, és hiba sem csúszott be. Nagyszerűen kisegítettük egymást a mérkőzés folyamán. Hazai pályán ha hátrányban van egy csapat, az próbálja benyomni az ellenfelét, de igazán nagy helyzetükre nem emlékszem, hogy lett volna. Beadásokból természetesen voltak lecsorgó labdák, de ezeken mindig ott voltunk. Sok párharcot nyertünk, de ezen belül is ki kell emelnünk Ádám Martint, aki sok labdát megtartott, és a góllal feltette az i-re a pontot. Az ellenfelek próbáltak a bíróra hatást gyakorolni, vele veszekedtek, ez a mi malmunkra hajtotta a vizet, mert nem a játékkal foglalkoztak, és idegesek, türelmetlenek lettek. (dvsc.hu)

MOL Fehérvár FC - Kisvárda 3-0

Marko Nikolic (MOL Fehérvár FC): - Gratulálok a csapatnak a győzelemhez és ahhoz, hogy öt mérkőzésen tizenöt pontot szereztünk. Nagyon erősen kezdtük a bajnokságot, sok gólt szerzünk, keveset kapunk, most lesz egy-két nap pihenő, utána pedig folytatjuk a csapat fejlesztését, hiszen az a célunk, hogy napról-napra jobbak legyünk. Sok sikert kívánok a magyar válogatottnak, tudom, hogy nagyon fontos meccs vár a nemzeti tizenegyre, és persze sok sikert azoknak a játékosainknak, akik hazájukat képviselik majd a következő napokban. A mai mérkőzés eleje nem tetszett, sok labdát eladtunk, ebből pedig veszélyes volt a Kisvárda. Nagyjából 25-30 perc játék után átvettük a kontrollt és jöttek a helyzetek is, a második félidő pedig remekül sikerült. A második félidei játékunkat akár annak a modelljének is tekinthetjük, ahogy játszani szeretnénk majd a jövőben. Erős a keretünk, nagy a versenyhelyzet, ezért rotálunk sokat, Futács Márkó pedig a Pakson összeszedett bokasérülése miatt nem lépett pályára. Edzett már velünk, de nem szerettünk volna kockáztatni, ezért végül nem lépett pályára. (molfehervarfc.hu)

Miriuta László (Kisvárda): - Nem lehet sok mindent elmondani a mai összecsapásról, a 3-0 önmagáért beszél. Az első félidőben még partnerei voltunk a Vidinek, volt kapufánk, ziccerünk, ha berúgjuk, talán máshogy alakul a mérkőzés, de egyébként az sem kizárt, hogy kikapunk 3-1-re vagy 4-1-re... Egész héten a pontrúgásokra készültünk, mindenki tudta, mi következik, mindenki tudta, ki az embere, mégis két ilyen szituációból kaptunk gólt. 2-0 után vége volt. A Vidi a Ferencvárossal együtt a bajnokság legerősebb csapata, két sorral is ki tudnának állni. A meccs előtt ránéztem a kispadra és olyan futballisták voltak ott, mint Futács, Elek vagy Stopira. Huszti és Juhász a Paks ellen nem játszott, most ott voltak a pályán. Mély a keret. Nálunk Rubus az NB II-ből jött, Tischler két éve nem futballozott, Bumba május óta. Idő kell nekik, de a jóslatom az, hogy ilyen szűk kerettel mi a bennmaradásért fogunk küzdeni. (molfehervarfc.hu)

NB I: A Loki ellen nyert először az újonc, Lanzafame-öngól és Honvéd-győzelem a pesti rangadón – videók
Feczesinnek 4 percre volt szüksége, hogy hazatérése után gólt szerezzen, ennek ellenére a Honvéd nyerte az ötgólos rangadót. Betalált a Fehérvár új igazolása is, míg a forduló eddigi legnagyobb meglepetését a Loki otthonában győzedelmeskedő Kaposvár szolgáltatta.

Mezőkövesd - Paks 0-2

Kuttor Attila (Mezőkövesd): - Nagyon érdekes mérkőzés volt abból a szempontból, hogy az első félidőben azt gondolom, a szezon legjobb játékrészét produkáltuk, aminek sajnos gólokban nem jelentkezett az eredménye. Egy tizenegyes szituációból az ellenfél szerzett vezetést. Fordulás után már nem voltunk ennyire hatékonyak, a második bekapott gól után a felállt védelmet nehezen tudtuk feltörni. Ezután is voltak ugyan még lehetőségeink, de akkor már közel sem annyi, mint az első negyvenöt percben. Ez egy ilyen találkozó volt, szerintem, hogyha reggelig játszunk, akkor sem lőttünk volna gólt, ennek ellenére ma is megtettünk mindent azért, hogy eredményesek legyünk. (mezokovesdzsory.hu)

Tomiszlav Szivics (Paks): - A Mezőkövesd egy nagyon jó csapat, sok nagyon jó játékossal, nem véletlenül várta négy győzelemmel a mai napot. Mi elemeztük őket, és azt beszéltük meg, hogy nem fogunk meghalni a szépségben, hanem olyan taktikát választunk, amivel eredményesek tudunk lenni. Eddig nagyon sok kihagyott helyzetünk volt, de nem ma, ugyanis ezen a napon száz százalékosak voltunk az ellenfél kapuja előtt. Összességében gratulálok a csapatomnak, mert fontos három pontot szereztünk, a Mezőkövesdnek pedig nagyon sok sikert kívánok a továbbiakban! (mezokovesdzsory.hu)

ZTE - Puskás Akadémia 1-1

Dobos Barna (ZTE): - Pontot szereztünk, de ha értékesítjük a helyzeteinket, akkor kettővel több is lehetett volna. Gólokat kell rúgnunk a ziccereinkből, hogy meg tudjuk nyerni a mérkőzést.

Hornyák Zsolt (Puskás Akadémia): - Nagyon örülök, hogy remek atmoszférában zajlott a meccs, ezen kívül magas tempóban láthattunk jó kilencven percet. Az elején olyan volt, mintha a ZTE kicsit félt volna tőlünk, de a gólunk után kicsit visszaengedtük a Zetét. Később is volt olyan időszak, amikor a hazaiak voltak fölényben, de úgy éreztem, a végén kicsit elfáradtak a hazaiak, ezt sajnos nem tudtuk kihasználni.