Sannino: "Vulkanikus alkat vagyok, ilyen sokat beszélek?"; Hornyák két játékosát vette elő – értékelések

Az NB I 12. fordulójának szombati játéknapja után összeszedtük a vezetőedzők értékeléseit.
Csakfoci Admin 2019. november 9., szombat 22:31
Szerző: Csakfoci Admin 2019. november 9., szombat 22:31

Honvéd - DVTK 1-0

Giuseppe Sannino (Honvéd): – Úgy hiszem, hogy egy küzdelmes mérkőzésen vagyunk túl. Küzdöttünk mi is, de alapvetően labdabirtoklás terén sikerült győzedelmeskedni. Az ellenfelünk egy értékes csapat, akiknek elismeréssel tartozok. Két győzelmet és egy döntetlent is elkönyvelhettek az elmúlt időszakban. A csapatunkon látszódott, hogy az elmúlt hetek mérkőzései kivettek a játékosainkból, és megérdemelten kaphatunk egy kis szünetet. Az összképhez hozzátartozik, hogy a kezdet kezdetén sok sérültünk volt, és menetközben egészült ki a keret. Az elején elszenvedett rosszabb időszak is ennek tudható be. Ami szerepemet illeti azt kell mondanom, hogy keveset tettem hozzá, mert ha végignézik a korai meccseinket, látni fogják a Paks ellen lejátszott mérkőzést leszámítva, az elején jó teljesítményt nyújtottunk. Amit kiemelnék, személyi változás is volt, hiszen megjelent Tomas Tujvel, aki a kapuban remekül teljesít és önbizalmat adott a játékosoknak és meglátszik a játékunkon is. Emellett a befektetett munka is kezd megtérülni. Elismeréssel tartozok a játékosoknak, azért a nyugalomért, amit a nehéz időszakban mutattak. Amikor veszítünk, a kutyát nem érdekli, de amikor nyerünk, mindenki keres (sajtótájékoztató közben gratuláló SMS-t kapott az olasz edző - a szerk.) Szeretem a magyar labdarúgást, szeretek Budapesten dolgozni, de mint láthatták, én a szenvedélyemet, a szívemet is beleadom a munkába. Én egy vulkanikus alkat vagyok, és hadd szögezzem le, amikor szenvedélyes vagyok a kispad előtt, sohasem a játékvezetők ellen érvelek. Tisztelem a játékvezetőket és tisztelem az ellenfelet is. Edzőként ugyanakkor mindent bele kell adnom, hogy segítsem a játékosaim. Sajnos itt a szabályokat rigorózus módon követik. Amikor Olaszországban is eltiltottak, mindig a technikai zónát átléptem, elnézést szeretnék emiatt kérni. Semmi bajom a játékvezetőkkel, és a tartalékbíróval sincs problémám. Én egy ilyen alkat vagyok. Ilyen sokat szövegelek?

Feczkó Tamás (DVTK):Nem játszottunk olyan jól, ahogy kellett volna, de nem érdemeltünk vereséget, reálisabb lett volna a döntetlen. Az igazsághoz azonban az is hozzátartozik, hogy a második félidőben nem tudtunk ziccert kialakítani, hiába kerültünk a Honvéd védelmi vonala mögé, ott rossz megoldásokat választottunk, és nagyon kevésszer is sikerült mögéjük kerülni. A legnagyobb probléma az volt, hogy nem volt meg az a kreativitás a támadójátékban, ami az elmúlt mérkőzéseinket jellemezte. Lassan járattuk a labdát, Rui Pedro kiesése is hozzájárult, hogy nem voltunk eléggé kreatívak. Nagy nyomást nem tudtunk helyezni a hazaiak védelmére. A kiállításommal kapcsolatban a negyedik játékvezetőtől kell megkérdezni, mi történt. Nem biztos, hogy a negyedik játékvezetőnek mindent meg kell hallania. Úgy gondolom, ha a 92. percben elveszítem az egyik meghatározó támadójátékosomat egy kiállítás miatt, akkor mindkét edző felfokozott hangulatban van a mérkőzés végén.

Puskás Akadémia - Újpest 1-3

Hornyák Zsolt (Puskás Akadémia): Sajnos vereséget szenvedtünk hazai pályán. Kicsit váratlan számomra a vereség és csalódott vagyok. Úgy éreztem, hogy az elején jól kezdtünk, a hatodik percben Varga Józsi súlyos sérülést szenvedett. Azt gondoltam, hogy a visszatérésével egy dinamikai erő jön a csapatba, azonban az ötödik perctől ez megváltozott, ahogy a játékunk is. Visszaestünk egy kicsit. Nagyon jól jön most a válogatott szünet. Amit hiányolok az az, amit a meccs előtt elmondtam. Tudtuk, hogy az Újpest dinamikusabb csapat, végig aktívabb volt. Akartunk, dolgoztunk, de nagyon együteműen játszottunk. Nem tudtunk ritmust váltani, ami nagyon hiányzik és ez már a Honvéd elleni meccsen is hiányzott. Nagyon keveset tudtunk az ellenfél kapuja előtt veszélyeztetni, mint korábban. Sósnak volt 1-2 megmozdulása, de érthetetlen módon egy méterről visszahúzta a labdát. Hiányzik a csapatból a konstruktív indítás, ami eddig az erősségünk volt. A kulcsembereink, főleg a hátvédsor nem játszhat ilyen hibaszázalékkal. Ami az utolsó két mérkőzésünkön történt, azokat a hibákat ki kell javítanunk. Személyesen fogok beszélni Thomas Meissnerrel és Kamen Hadzsievvel. A két meccsen olyan hibákat követtünk el, ami korábban nem volt ránk jellemző. Nem tudom, hogy mi történt. Azt sem tudom, hogy ez személyes vagy kommunikációs probléma. Gyurcsó Ádám is betegen játszott, csütörtökig lázas volt, de vállalta a játékot még akkor is, ha harminc-negyven percet bírt. Kicsit segített, de a mai mérkőzés nem rajta múlt. Agresszívabbnak kellett volna lennünk hazai pályán. (pfla.hu)

Nebojsa Vignjevic (Újpest): Nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl, és azt láttam, amit igazából látni szerettem volna a mai meccsen. Nagyon okos és intelligens harcosokat. Harcosokat, akik végre jól tudtak együtt dolgozni, együttműködni. Mindenképpen nehéznek titulálnám ezt a mérkőzést, hiszen egy olyan csapattal szemben kellett kiállnunk, amelyben nagyon sok jó egyéni teljesítmény van, de ez a harcos hozzáállás meghozta a sikert, ez volt a kulcsa a győzelmünknek. Mindkét oldalon voltak kiváló helyzetek, nagyon jól kidolgozott labdaszerzési lehetőségek, ebből volt amelyik eredményes lett és volt amelyik nem. A labdabirtoklás is nagyon fontos szerepet játszott a találkozó során. Ősszeszégképp először is gratulálok a játékosoknak, egy nagyon kiváló összecsapáson vannak túl. Másodszor pedig bízom benne, hogy innentől már ezen az felfelé ívelő úton haladunk tovább. (ujpestfc.hu)

ZTE - Mezőkövesd 1-1

Dr. Dobos Barna (ZTE):Az első félidő nagyon kiegyenlített volt, és bár voltak védekezési hibáink, amik közül egyet megbosszultak, de már ekkor is egy ki-ki meccset láthattak a nézők. A második félidőben jól állt be Ikoba, azt viszont sajnálom, hogy a tizenegyeseink kimaradtak, ezért ma elmaradt a győzelem.  Jó a támadójátékunk, pozitív a gólarányunk, védekezésben viszont van még mit gyakorolnunk, valamint ki kell alakítani azt, hogy egy büntetőnél a kijelöltek közül az álljon oda, aki úgy érzi, mindenképp be fogja rúgni. Megyünk tovább, biztató, hogy az elmúlt fordulókban az élcsapatokkal teljesen fel tudtuk venni a versenyt.

Kuttor Attila (Mezőkövesd): – Két jó csapat meccsén a tizenegyesek ellenére úgy érzem, igazságos döntetlen született. Nem könnyű a ZTE ellen játszani, hiszen jó csapat, több együttes is szenvedett már ellenük. A kapu előtti szituációkból nem jöttünk ki jól, s bár a büntetők után is voltak helyzeteink, úgy érzem, ma ez volt a maximum részünkről.

NB I: Repkedtek az edzői piros lapok, de Lanzafame jelentette a különbséget a Diósgyőr ellen – videó
A Budapest Honvéd 1-0-ra nyert a Diósgyőr ellen az OTP Bank Liga 12. fordulójának szombati zárómeccsén, az Új Hidegkuti Nándor Stadionban.

Kaposvár - MOL Fehérvár FC 0-2

Disztl László (Kaposvár):Nehéz elkezdenem az értékelést, mert azzal kell indítanom, hogy két nagy ajándékot adtunk a Vidinek a mérkőzés elején – gondolok a 11-esre és a kiállításra. Ilyen hibákat mi nem bírunk el. A gól és az emberelőny magabiztossá tette a Vidit, játszották a játékukat. 0-1-nél úgy éreztük, hogy lehet esélyünk az egyenlítésre, voltak is lehetőségeink például pontrúgások után, de nem találtunk be, a második gólt pedig ismét egyéni hiba után ajándékoztuk az ellenfélnek. Rengeteget dolgoztunk ma, sokat tettünk egy jó eredményért, de hátul nagyokat hibáztunk, a kapu előtt nem volt szerencsénk, így a sok munka mellett is csak nulla pont jár a mai napért. (molfehervarfc.hu)

Marko Nikolic (MOL Fehérvár FC):Nem szeretnék nagy szavakat használni, nyertünk, nagyon fontos három pontot szereztünk, jelenleg vezetjük a tabellát, de még nagyon sok van hátra, szóval minden nap dolgozunk tovább a céljainkért. Úgy gondolom, hogy mi voltunk a jobb csapat, főleg az első félidőben sok helyzetünk volt, végig irányítottuk a találkozót, igaz, az ellenfél kapusának kiállítása után persze könnyebb dolgunk volt. A helyzetkihasználással továbbra sem vagyok elégedett, hamarabb befejezhettük volna a találkozót, lőhettünk volna több gólt is ma este, de az pozitív, hogy ismét kapott gól nélkül hoztuk le a találkozót. Köszönjük a szurkolóinknak, hogy Kaposvárra is elutaztak és biztatták a csapatot. Máté nagyon fontos tagja a csapatnak, a nehéz talaj ellenére végigjátszotta a találkozót, nagy energiákat mozgósított és jól teljesített. Ha az a kérdés, hogy készen áll-e arra, hogy a válogatottban ott legyen a pályán, azt tudom mondani, hogy igen, de természetesen nem az én dolgom ezt eldönteni. (molfehervarfc.hu)

Paks - Kisvárda 1-1

Osztermájer Gábor (Paks):Az első félidőben nem játszottunk jól, lassan hoztuk ki a labdákat, illetve lassan váltottunk oldalt. Bár komoly helyzet egyik oldalon sem volt, ugyanakkor, mivel nem úgy ment a játék, ahogy kellett volna, jól jöttünk ki az első negyvenöt percből. A szünetben rendeztük a sorokat, inkább pedagógiailag, mint szakmailag. A második játékrész elején három komoly ziccerünk is volt, amikkel eldönthettük volna a találkozó sorsát. Sajnos a kiállítás után figyelmetlenségből kaptunk gólt egy vendég szögletet követően, ami a koncentráción múlt. Óriási fegyvertény, hogy ezek után sem adtuk fel, és tíz emberrel is támadólag léptünk fel, majd tartalékenergiákat mozgósítva egyenlítettünk. Kár, hogy az utolsó másodpercben, a Balogh által elvégzett szabadrúgásból nem tudtuk feltenni a pontot az i-re, centiken múlt. Összegezve: két ellentétes félidőt játszottunk, de annak a hozzáállásnak lesz jövője, amit a második játékrészben láthattunk. Értékelni kell a megszerzett egy pontot, hiszen hátrányból és eggyel kevesebb emberrel a pályán értük el. A héten izgultam, hogy jól sikerüljön a hétvége, ma pedig az első félidőben rosszul éreztem magam, mert nem ment a játék, a második negyvenöt percben viszont örültem, hogy egalizáltunk, és a végére a közönségünket is lázba tudtuk hozni. Még egyszer mondom, a szünet után nyújtott önbizalommal kilábalhatunk a negatív szériából. (paksifc.hu)

Dajka László (Kisvárda): – Ha picit okosabban játszunk, ezt a mérkőzést már meg kellett volna nyerni 1-0-ra. Úgy érzem, két pontot itt hagytunk, de ha a meccs képét nézem, igazságos eredmény született. (M4 Sport)

NB I: Hármat rúgott az Újpest a Puskásnak, az újonc otthonában botlott a Mezőkövesd – videók
A Vidi már a 3. percben előnyhöz jutott egy büntető révén, míg a ZTE két tizenegyest is kihagyott. Az Újpest visszavágott a Puskásnak az Illovszky Rudolf Stadionban elszenvedett vereségért, a Paks-Kisvárdán pedig az utolsó percekben jött el a gólváltás. Eredmények, videók.
Honvéd
Futács Márkó
A sportal.hu információi szerint Futács Márkó a Honvédnál folytathatja a pályafutását. A 34 éves, 3-szoros magyar válogatott csatár jelenleg szabadon igazolható, legutóbb az MTK-ban játszott.
Batik Bence
Az nb1.hu úgy tudja, nem hosszabbítják meg Batik Bence szezon végén lejáró szerződését. A korábbi Fradi-játékos helyét az angol harmadosztályú Charltonban játszó Terell Thomas veheti át.
Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.