NB I: Herczeg nagy traumaként élte meg a vereséget; Feczkó: "A játékosok visszaszerezték az önbizalmukat" – edzői értékelések

A Puskás edzője nehezebb meccset várt, mint a Fradi és a Vidi ellen, Vignjevic szerint az Újpest a szívével nyerte meg a meccset. Összeszedtük az edzői nyilatkozatokat az NB I 6. fordulójából.
Nyikes Zoltán 2019. szeptember 14., szombat 22:38
Szerző: Nyikes Zoltán 2019. szeptember 14., szombat 22:38

Budapest Honvéd – MOL Fehérvár FC 0-1

Giuseppe Sannino (Honvéd): – Látták a meccset, tehát látták, milyen teljesítmény nyújtott a csapat. A focit eredményekben mérik, de nem látszott a különbség a pályán a listavezetőhöz képest, ami megsüvegelendő. A Honvéd a sok hiányzó ellenére is szépen játszott, de nyilván az eredmények minősítik a csapatot, ami nem a mi javunkat szolgálja. Tény hogy a tabella jelenlegi állapota sok esetben ellentmond a mutatott játékunknak. Dolgozni kell, én nem is nagyon szeretek beszélni, nem a szavak embere vagyok. Az 5 vesztes mérkőzéssel nem lehet vitatkozni, de hiszek abban, hogy a munka eredményre fog vezetni. Az, hogy egy kapura rúgás a kapufát érinti, és kipattan, vagy be, mérkőzéseket dönthet el. Ma az előbbi esetnek lehettünk tanúi. Vadócz 3 napja tért vissza, de nem kell bemutatnom senkinek, jó képességű játékos, és bízom benne, hogy a tőle megszokott nyugalmat ki tudja vinni a pályára is.

Marko Nikolic (Vidi): – Gratulálok a játékosoknak, nagyon fontos győzelmet értünk el és nagyon értékes 3 pontot szereztünk. A hazaiak is nagy energiákat mozgósítottak, a szurkolóink pedig megtöltötték a vendégszektort, ami nagyon sokat jelentett a csapatnak. Az első félidőben nem játszottunk úgy, ahogy kellett volna, ez valószínűleg betudható annak, hogy sokan voltak a válogatottjuknál az elmúlt napokban. Nem volt a legjobb állapotban a pálya, de ez nyilván nekik sem volt jobb, de talán alkalmazkodnunk nekünk volt nehezebb. Középen sok labdát adtunk el, ezt szó szerint utáltam, a második félidőre viszont a mi játékunk, és a Honvédé is feljavult. Az utolsó 6-7 percre beszorultunk, ezzel sem vagyok elégedett, nem így kell lezárni egy meccset, hanem a labdát birtokolva. Fontos az is hogy nem kaptunk gólt, edzőként erre is büszke lehetek. Amit látni szerettünk volna, az a 2. félidőben valósult meg inkább, dominálni tudtunk, és ha türelmesebben játszunk, a második gólunkat is megrúghattuk volna. Persze meg kell említenünk, hogy ez egy kiegyenlített meccs volt, voltak Honvéd és Vidi lehetőségek is. Nem ez volt az ideális mérkőzés Danilo Pantic bemutatkozására. A pálya állapotát már említettem, igazán nagy küzdelem volt a mezőnyben. Pantic van olyan állapotban, hogy 20-40 percet játsszon, de ezt kényelmesebb körülmények között szeretnénk megadni neki, remélhetőleg már a jövő heti kupameccsen.

DVTK – ZTE 1-0

Feczkó Tamás (DVTK):Tökéletes célfutballt játszottunk, ez a szív és az akarat diadala volt, de játékban még van hova fejlődnünk. Sokat készültünk arra, hogy hátul kapott gól nélkül lehozzuk a mérkőzést, ez sikerült, erre tudunk építeni, és örülök annak is, hogy a játékosok visszaszerezték az önbizalmukat. Nyugodtabb lettem volna, ha meglőjük a második gólunkat, de jó volt látni, hogy csúsztak-másztak a fiúk a pályán. (www.ztefc.hu)

Dr. Dobos Barna (ZTE): – Nem vagyok elégedett, mert nem szereztünk pontot, pedig rászolgáltunk volna. Hiába játszottunk jól a mezőnyben, de a befejezéseinken mindenképpen pontosítani kell, a helyzeteinket be kell rúgnunk. Hátrányban próbáltam a középső védőinket is feltolni, mindent annak rendeltünk alá, hogy az egyenlítés összejöjjön. A kiállítások miatt mérges vagyok, ugyanis olyan szituációkban kaptunk lapokat, amiket máshogy is meg lehetett volna oldani. (www.ztefc.hu)

Újpest–DVSC 3-2

Nebojsa Vignjevic (Újpest): – Edzőtársam traumát említett, igazából nem is tudom, hogy kinek volt ez most nagyobb trauma, nekem vagy Herczeg Andrásnak. Mindenekelőtt szeretnék neki gratulálni, mert rendkívül jó edzőnek tartom, mindazokért az eredményekért, amelyeket idén és korábban elért. Komoly minőséget képvisel és az egyik legjobb edző a magyar bajnokságban. Természetesen boldog vagyok az eredmény miatt, boldog vagyok a játékosaim miatt, de a kezdetektől nyilvánvaló volt, hogy az embereket ennél a mérkőzésnél nem is igazán az eredmény érdekelte, nem is magára a meccsre voltak kíváncsiak. Az is természetes, hogy a játékosaim nagyon idegesen álltak ehhez a találkozóhoz és elmondhatom, hogy a legjobbjukat hozták, a legjobbjukat adták, bár nem játszottak tökéletesen és nem ez a volt a legszebb mérkőzés, melyet valaha pályán lejátszottak. Ami mindig egyébként nagyon nehéz, ha a Debrecen ellen kell játszanunk és főleg 0-1-es hátránynál ez különösen annak bizonyult. Ott volt azonban Feczesin Róbert, aki tartotta a csapatban a lelket, aki mint egy vezéregyéniség vitte őket a vállán, aki soha nem engedte, hogy a koncentráció lazuljon. Úgyhogy ez a fajta vezérszellem, ez a fajta egyéniség korábban nagyon hiányzott a csapatból. Ahogy említettem nem ez volt a legszebb mérkőzés, amit játszottunk, de mindenképp a legszebb eredmény, amit most elértünk. Úgy gondolom, hogy ezt a mérkőzést most a szívünkkel nyertük meg és nagyon szeretnék gratulálni a játékosaimnak, akik mindent beleadtak és akik ezt a sikert megérdemelték. (www.ujpestfc.hu)

Herczeg András (DVSC): – Borzasztó érzések kavarognak ilyenkor az emberben, nagyon nagy traumaként élem meg a játékosokkal együtt. A kezünkben volt ez a mérkőzés, vereséget semmiképp nem érdemeltünk volna. Az Újpest mind a három gólját beívelés után rúgta, a tizenegyest meg kell néznem még, de a játékosaim azt mondták, hogy előtte Kinyiket visszahúzták. A végén inkább mi próbáltunk dominálni, az Újpest sok ívelésből volt eredményes. Izgalmas, jó mérkőzést játszottunk, mint ahogy általában mindig az Újpest ellen. Ők nyertek, így nem maradt más, mint hogy gratuláljak. Tudomásul kell vennünk, hogy a tizenhatoson belül is keménynek és határozottnak kell lenni a beadásoknál, párharcoknál. Ebből tanulnunk kell. (www.dvsc.hu)

NB I: Drámai hajrá után újra nyert az Újpest, Feczkó győzelemmel debütált, egy gól döntött a Honvéd-Vidin
Az NB I hatodik fordulójában az Újpest az utolsó percekben harcolta ki a győzelmet a Debrecen ellen, a válogatott szünet alatt kinevezett diósgyőri edző, Feczkó Tamás győzelemmel mutatkozott be a kispadon, míg a Honvéd és a Vidi összecsapásán egy gól döntött.

Kisvárda – Mezőkövesd 1-2

Miriuta László (Kisvárda): – Az első tizenöt perceben nem is voltunk a pályán, ez gólt ereményezett a vendégeknek. Nem figyeltünk a szögletnél, fegyelmezetlen volt a csapatom. Tischler Patrik révén egyenlítettünk, jól is játszottunk, majd sajnos egy mélységi passzal megvertek minket. Egyéni hibák okozták a vereséget. Gratulálok a Mezőkövesdnek a győzelemhez, megérdemelten nyertek. (www.mezokovesdzsory.hu)

Kuttor Attila (Mezőkövesd): – Voltak nehéz pillanatok, de remekül helyt tudtunk állni. Ennek a gyümölcse, hogy meg tudtuk nyerni a találkozót. Bőven voltak lehetőségeink, jól teljesített a csapat, megérdemelt a három pont megszerzése. Egy csapat nem 10-15 emberből áll, hanem közel ötven főből, akik együtt dolgoznak, egy cél érdekében. Ez az igazi csapatmunka! (www.mezokovesdzsory.hu)

Puskás Akadémia – Kaposvár 2-0

Hornyák Zsolt (Puskás): – Nehéz mérkőzést vártam, nehezebbet, mint a Fradi vagy a Vidi ellen, hiszen tudtunk, hogy a Kaposvár csak ellentámadásokkal fog próbálkozni. Nekünk pedig türelmesnek kellett lennünk, ez az első félidőben hiányzott. Fontos momentum volt a második félidő elején, hogy az ellenfél ziccert hibázott, hiszen utána két gyors gólt tudtunk rúgni. Kicsit bánt, hogy volt két-három játékos, aki gyengébben teljesített, de a csapat megmutatta azt, hogy igazi támadófocit játszik. Az ellenfél nem lepett meg minket, nehéz volt megbontani a védelmüket, de sikerült és fontos három pontot szereznünk. (www.rakoczifc.hu)

Disztl László (Kaposvár): – Az első félidőben jól működött a védekezésünk, nem igazán volt helyzete az ellenfélnek, de nem tudtunk gyors kontrákat vezetni. Ezen akartunk változtatni a szünetben, és így is kezdtük a második félidőt. Gyönyörű kontrát vittünk végig, majd egy nagy helyzetet hagytunk ki, ami sokkolta a csapatot. Ezt kihasználta az ellenfél, hiszen két gyors gólt lőttek. Kettő-nulla után kiegyenlített játék folyt, ahol a Puskás többet birtokolta a labdát, de mi is mindent megtettünk a gólért. (www.rakoczifc.hu)

Paks – Ferencváros 0-4

Tomiszlav Szivics (Paks): – Úgy érzem, hogy jól kezdtük a mérkőzést. Veszélyes kontrákat vezettünk, de hiányoztak az utolsó passzok. Ekkor gyorsan kaptunk két gólt, amelyek már akkor el is döntötték a találkozót. Egyéni hibákból születtek a találatok, olyanokból, amelyeket nagy luxus elkövetni az NB I-ben. Főleg a Fradi ellen. Nyilván ők ekkor még jobban erőre kaptak. Nem csináltuk meg csapat szinten azt, amit előre elterveztünk. Nagyon sok munka vár még ránk, és ezek a dolgok azt mutatják, hogy a tavalyi szereplés sem a véletlen műve volt. De megyünk tovább, dolgozunk, és igyekezünk a hibáinkat kijavítani. (www.paksifc.hu)

Szergej Rebrov (Fradi): – Elég nehéz volt megszerezni az első gólt, hiszen kompakt volt az ellenfél. De aztán sikerült eredményesnek lennünk, majd újabb és újabb gólt is lőttünk. A szurkolóink élvezhették ezt a meccset, de a találkozót most már el is kell felejteni. Már az igen komoly, Espanyol elleni találkozóra kell figyelnünk.

Újságírói kérdésre, Rebrov arra is válaszolt, mi okozhatta a nehézséget az első húsz percben.

- A pálya is közrejátszhatott ebben. Néztem a Fehérvár elleni Paks-találkozót is, nagyon nehéz ilyen talajon futballozni. Ha nem megfelelően vizes a gyep, az sérülést okozhat, ez nagyon rizikós. A szünetben változtattunk a struktúrán, több játékosom is javított az addigi hibákon, és újabb gólokat szerezhettünk volna. Korábbi mondatomra visszatérve: a pálya tökéletes volt, remek munkát végeztek az itt dolgozók, a probléma ott volt, hogy nem kapott elég vizet a mérkőzés előtt.

Azt is kérdezték a Fradi-trénertől, hogy a győzelem mennyi önbizalmat adhat az Espanyol-meccsre?

- A Fradi akármelyik sorozatban is indul el, ott nyerni akar. Az első félidő után mondtam, hogy fontos lenne kapott gól nélkül lehozni a találkozót. Ez sikerült, ami a játékosainknak is nagy önbizalmat adhat. (www.fradi.hu)

NB I: A Fradi győzelemmel hangolt az Európa Liga-csoportkörre – videó
Becsülettel küzdöttek Böde Dánielék a Ferencváros ellen, ám az első félidő utolsó tizenöt percében három gólt is lőttek a vendégek, amivel eldőlt a három pont sorsa.