BL: Vidi-bravúr Malmöben is - egy lépéssel közelebb a csoportkör

1-1-es döntetlent játszott Malmöben, a Bajnokok Ligája 3. selejtezőkörében, így kedvező helyzetben várhatja a jövő heti, felcsúti visszavágót a MOL Vidi FC. Loic Nego szerezte a rendkívül értékes gólt idegenben.
Dudás Gábor 2018. augusztus 7., kedd 21:08
Szerző: Dudás Gábor 2018. augusztus 7., kedd 21:08

Magabiztosan, taktikusan és olykor tetszetősen adogatva is futballozott a Vidi az első félidőben. Igaz, a legnagyobb helyzet a svédek előtt adódott: a 13. percben Larsson jobbról centerezett, Antonsson tisztán vehette át a labdát, de Kovácsik remek kivetődéssel állt a lövése útjába. Ezt leszámítva azonban a magyar bajnok teljesen egyenrangú ellenfele volt magasabban jegyzett riválisának.

Több látványos és gyors kontrára is tellett a Vidi erejéből, de a befejezések nem voltak elég pontosak. Ennek ellenére nem lehetett elégedetlen Marko Nikolic a szünetig látottakkal.

A fordulás után a cserével is frissítő Malmö picit jobban fel tudta pörgetni a tempót, bár az első lehetőség a Vidié volt: az 51. percben, Lazovic remek átadása után Nikolov éles szögből, balról lőtt, Dahlin védett a rövid saroknál. A vendéghelyzet után egyre erőteljesebbé vált a Malmö mezőnyfölénye, amely a 62. percben góllá érett. Christiansen egy ügyes akció végén, a szétnyíló Vidi-védelem közepén lépett ki, becsapta Hadzicot is, majd 10-11 méterről, ziccerben a hálóba lőtt (1-0).

Majdnem jött szinte azonnal a magyar válasz, ám Lazovic 19 méteres szabadrúgása a felső lécen csattant. A 71. percben azonban már befért alá a labda! Nego jobbról befelé húzott, csinált egy cselt jobbal két védő között, majd az ötös sarkáról a léc alá ágyúzott (1-1). A magyar gólöröm közben egy (sörös?)üveg repült talán a pályára a hazai szektorból - a bíró észre is vette és vitte az ellenőrnek...

A gól érezhetően megfogta a  Malmöt, a Vidit pedig megnyugtatta - sokat ér az idegenben szerzett találat. Hogy pontosan mennyit, az a jövő heti visszavágón kiderül, az biztos, hogy a felcsúti találkozót a magyar aranyérmes várhatja kedvezőbb pozícióból. Ha ott továbbjut a Vidi, az Európa Liga csoportkörében már biztosan szerepelhet majd.

Bajnokok Ligája, 3. selejtezőkör, első mérkőzés:

Malmö - MOL Vidi FC 1-1 (Christiansen 62., ill. Nego 71.)

A meccs krónikája percről percre itt!

A Malmö edzője a bíróra fogta a döntetlent - Nikolic: "Akik kritizálják, visszanézhetik Kovács szituációját is"
A svédek német edzője bízik benne, hogy a második mérkőzésen jobb bíráskodás lesz, Marko Nikolic szerint semmi nem dőlt el az 1-1-es döntetlennel. Edzői értékelések a BL-selejtező után.
Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.