Röhejes gól és elképesztő hajrá is kellett a Honvédnak a hétgólos meccsen – videó

Az első játékrész egy gólt hozott, de a második félidőben kinyitották a gólcsapokat. A Honvéd a 88. percben még hátrányban volt, de a végén mégis ők örülhettek.
admin 2017. november 4., szombat 21:35
Szerző: admin 2017. november 4., szombat 21:35

Jobban kezdte a találkozót a hazai csapat, aminek a 25. percben az eredménye is meglett, igaz elég furcsa találattal szerezte meg a vezetést a Honvéd. Lanzafame beadását két védő is elvétette, így Holendert arcba találta a labda, ami ezután a kapuban kötött ki. Az első játékrészben javarészt a Honvédnál volt a labda, kisebb lehetőség mind a két oldalon kialakultak.

A második félidő elején a Puskás Akadémia három perc alatt fordítani tudott. Először Szakály vette be Gróf kapuját, majd Knezevic lőtt hatalmas erővel a hazaiak kapujába. Összesen négy percig örülhettek a vendégek, hiszen Lanzafame révén ezúttal a hazaiak egyenlítettek. A 71. percben ismét furcsa gól született a találkozón: Szakály szerelte Lovricot, aki szabadrúgásért reklamált, míg a felcsúti játékos kiengedte volna a labdát. A játékvezető azonban nem fújt a sípjába, a labda pedig a szögletzászló miatt nem hagyta el a pályát, így Szakály Knezevichez passzolt, aki jó helyzetből lőtt, próbálkozásába még beleért Gróf, de a hárításhoz ez is kevés volt. A 88. percben Lanzafame parádésan tekert egy szabadrúgást a vendégek kapujába, majd a 90. percben Mevoungou megkapta második sárgáját, így a Puskás Akadémia tíz emberre fogyatkozott. A slusszpoén a 93. percben jött, amikor Danilo közeli fejesével a Honvéd megnyerte a találkozót.

Budapest Honvéd – Puskás Akadémia 4-3 (Holender 23., Lanzafame 58., 88. Danilo 93. ill. Szakály 52., Knezevic 55., 71.) – kiállítva: Mevoungou 90.

Tabella: Az OTP Bank Liga állása itt