Puskás-Suzuki Kupa: A Bayernt büntetőkkel verve lett ötödik a Honvéd

Megérdemelten nyertek a Magyar Futball Akadémia növendékei.
Csakfoci Admin 2019. június 10., hétfő 16:50
Szerző: Csakfoci Admin 2019. június 10., hétfő 16:50

Csoportja harmadik helyén végzett a Honvéd, így a másik csoportharmadikkal, a Bayern München ifi-csapatával játszhattak az 5. helyért a Magyar Futball Akadémia fiataljai hétfőn 14:30-tól.

A bajorok Madogou 7. percben szerzett góljának köszönhetően gyorsan vezetéshez jutottak, erre válaszolt a kispestiek részéről Németh Barnabás a 26. percben. Bár Madogou a második félidő elején ismét betalált, a csereként beálló Németh Dániel lövését Janitzek továbbította a saját kapujába a 48. percben. A Honvédnak nagyobb helyzetei voltak a hajrában, ám így is büntetőpárbajra került a sor, melyet 3-2-re nyert meg a magyar csapat.

A 7. helyért zajló meccsen az Eszék utánpótláscsapata múlta felül a Real Madrid növendékeit.

Bayern München–Budapest Honvéd 2–2 (Madogou 7., 41. ill. Németh B. 26., Janitzek 48. – öngól) - büntetőkkel: 2–3

Honvéd: Megyeri G. – Buna, Fazekas L., Szabó A., Földesi (Török K., 42.) – Sikorszki, Kovács D. (Molnár R., 50.) – Eördögh (Bocskay, 50.), Csányi Á.  – László D., Németh B. (Németh D., 42.)