NB I: A Vasas simán nyerte a forduló rangadóját - tabella

Jó mérkőzésen győzte le a Vasas a címvédőt a Bozsik Stadionban, a remekül játszó Remili Mohamed három gólt vállalt az angyalföldiek sikeréből.
Csakfoci Admin 2017. szeptember 30., szombat 22:33
Szerző: Csakfoci Admin 2017. szeptember 30., szombat 22:33

Honvéd - Vasas 1-4 (Danilo 76. ill. Remili 14., 48., 93., Gaál 52.) - kiállítva: Kamber (85.)

A forduló rangadóján a címvédő Honvéd az előző idény bronzérmesét, a Vasast fogadta. Élvezetes, sok helyzetet hozó összecsapást láthattak a kilátogató nézők a Bozsik Stadionban, Remili Mohamed főszereplésével.

Az első negyedóra végén, Kulcsár passzát követően kezdte meg a góltermelést a Vasas csatára, egy tetszetős akciót fejezett be pontos lövéssel (0-1). A Honvéd viszont nem sokkal később egyenlíthetett volna, a Kassai Viktor által megítélt tizenegyest azonban Lanzafame kihagyta - Kamenár ütötte ki a jobb alsó elöl. Mindkét oldalon akadtak helyzetek, Kamenár remekül teljesített a Vasas kapujában az egész meccsen.

A fordulást követően gyorsan eldöntötte a találkozót az angyalföldi csapat: James szerzett labdát, majd ugratta ki Remilit, aki kivárt az utolsó pillanatig, majd 0-2-re módosította az állást. Pár perccel később újabb gól következett, Latifu nem tudott felszabadítani, Gaál pedig bekotorta a Vasas harmadik gólját (0-3).

A hátralevő időben a Honvéd támadott többet, Kamenár többször nagyot védett, vagy a támadók hibáztak, a Vasasnak viszont megvoltak a lehetőségei a kontrákra, amiknél Grófnak is nagyon kellett figyelnie. A csereként beállt Danilo fejesével született meg a hazaiak szépítő találata, amit azonban újabb nem követett.

Kamber a hajrában kiállíttatta magát, Remili pedig feltette a pontot csapata és saját maga teljesítményére: a hosszabbításban harmadjára is betalált, kialakítva az 1-4-es végeredményt. A Vasas simán nyerte meg a forduló rangadóját.