Budapest, 2019. április 27. Barbosa Da Silva (b), az FTC és Bamba Fousseni, a Honvéd játékosa a labdarúgó OTP Bank Liga 30. fordulójában játszott Budapest Honvéd - Ferencváros mérkõzésen az Új Hidegkuti Nándor Stadionban 2019. április 27-én. MTI/Czagány Balázs

NB I: Gólzáporos meccsen győzte le a Honvéd a friss bajnok Ferencvárost - tabella

A Ferencváros kétszer is egyenlíteni tudott hátrányból, ám harmadjára már nem érkezett válasz a Budapest Honvéd góljára. Ben-Hatira duplázott, a lefújást követően pedig mindkét csapat ünnepelt: a kispestiek a győzelmet, a fradisták a bajnoki címet.
Nyikes Zoltán 2019. április 27., szombat 21:31
Szerző: Nyikes Zoltán 2019. április 27., szombat 21:31

Honvéd–Ferencváros 3-2 (Uzoma 36., Ben-Hatira 62., 76. ill. Haratin 54., Tokmac 73.)

A már friss bajnokként pályára lépő Ferencváros kezdett jobban, az első negyedórát magabiztos labdabirtoklással uralták, Isael indítása után Bőle, Blazic felívelése után pedig Lanzafame jutott kisebb helyzethez. A Honvéd az álmoskás első időszakot követően magára talált, és lehetőséget lehetőségre halmozott: először a tizenhatoson belül esett el Danilo, majd szintén a brazil hozta ziccerbe Holendert, aki a kapu fölé bombázott. A 36. percben már egy gólpasszt is jegyzőkönyvbe vetetett Danilo: közeli lövését ugyan Dibusz bravúrral hárította, a jó ütemben érkező Uzomára már neki sem volt ellenszere (1-0). A Fradi a játékrész végéig inkább az újabb bekapott gól elkerülésén munkálkodott.

A szünet után rögtön két nagy Holender-helyzet következett, de a támadó lövésig nem jutott el. A zöld-fehérek ugyanakkor pontrúgásból már veszélyesek tudtak lenni: először Lanzafame szabadrúgása kerülte el nem sokkal a kaput, majd Bőle szöglete után az üresen maradt Haratin az egyenlítést is megszerezte az 54. percben (1-1). A bekapott gól felrázta a hazaiakat, nem is váratott sokat magára az újabb vezető találat: a 62. percben Uzoma beadása pattant meg Blazicson, majd került Ben-Hatirához, aki értékesítette ziccerét (2-1). Az újabb egyenlítésre újabb jó 10 percet kellett várni: a 73. percben a csereként beálló Tokmac érkezett jó ütemben középen, és talált a hálóba (2-2). Az öröm azonban nem tarthatott sokáig, Ben-Hatira ugyanis három perccel később Dibusz rossz kijövetelét kihasználva ismét a kapuba emelt, ezzel eldöntve a mérkőzést (3-2).

A Honvéd győzelmével 4 pontra zárkózott a döntetlent játszó Loki-Újpest kettőshöz.

Tabella: adatbank.mlsz.hu
Batik Bence
Az nb1.hu úgy tudja, nem hosszabbítják meg Batik Bence szezon végén lejáró szerződését. A korábbi Fradi-játékos helyét az angol harmadosztályú Charltonban játszó Terell Thomas veheti át.
Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.