Doll a fejlődő csapatszellemet dicsérte, gólvágójáról is beszélt, a Honvéd edzője a "hibák meccséről" nyilatkozott

Erik van der Meer dühítőnek nevezte, hogy mindkét félidő elején ugyanaz a játékosa hibázott, Varga Rolandra pedig külön felhívta játékosai figyelmét - a Fradi edzője gólvágója válogatottbeli visszatérésnek is örült.
Csakfoci Admin 2017. szeptember 17., vasárnap 13:02
Szerző: Csakfoci Admin 2017. szeptember 17., vasárnap 13:02

Ferencváros - Honvéd 3-1 (összefoglaló itt, a meccs eseményei percről percre itt)

Thomas Doll (Ferencváros): "Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, hamar vezetést szereztünk. Az első félidőben az volt a csapat problémája, hogy nehezebben vettük fel a párharcokat, nem vívtuk meg ezeket jól, nehezen találtuk meg a ritmusunkat. Ezen változtatni kell, a szünetben megbeszéltük, hogy bátrabban kel játszani, meg kell tartani a labdát, mert az első játékrészben túl hamar ívelgettük előre a labdát. A második félidei játék sokkal jobban tetszett, keményebben játszottunk, tovább tartott a passzjáték. Láttuk azt is, ha türelmesek vagyunk, akkor adódnak helyzeteink. Mi is minden egyes mérkőzésből tanulunk. Amit hétről-hétre öröm látni, hogy egy jó csapatszellem alakul ki, egymásért harcolnak a játékosok, kezdik érezni, hogy képesek megnyerni a mérkőzéseket. Ma a második és a harmadik helyezett játszott egymás ellen, ez egy hatpontos meccs volt, örülök annak, hogy a csapat a tétnek megfelelően állt hozzá a találkozóhoz.

Ha megnézzük a válogatott szünet előtt jellemző mérkőzés előtti összeállást, és a mostanit, akkor látjuk a különbséget. A Videoton ellen több fiatal is játszott, voltak, akik nem voltak formában, hosszú sérülés után tértek vissza, és nem voltak játékban. Mivel nagyon régóta benne vagyok a labdarúgásban, és ismerem az ilyen szituációkat, nagyszerűnek tartottam a klub részéről, hogy nem ültek fel a hangulatnak, hiszen hirtelen mindenki „ráült” Doll úrra. Amit a múlt héten is mondtam: sok fontos játékosunk nem állt a rendelkezésünkre, nem volt teljes a keret. Ezek a labdarúgók visszatértek, az új játékosok is elkezdtek edzeni, a csapatszellem egyre jobb, és persze a fiatalokra is számítunk, de hagyunk még időt a számunkra a fejlődésre." (fradi.hu)

Ebben a szezonban Varga Roli nagyon gólveszélyes. Mindannyian tudtuk, hogy nagyon jó lövőtechnikája van, elég régóta itt játszik a csapatban, ismeri a Ferencvárost, ismeri a belső folyamatokat, most pedig szépen termeli a gólokat. Jó látni, hogy a válogatott számára is folyamatosan biztosítunk játékosokat. Ez nem mindig egyszerű a tréner számára, hiszen kiesnek az edzésből, pótolni kell őket, de ettől függetlenül örömteli, hogy Roli visszakerült a válogatottba is.

Erik van der Meer (Honvéd): "Részünkről ez a hibák meccse volt. Az első és a második félidő elején is ugyanaz a játékosom ugyanazt a hibát követte el, ami nagyon dühítő volt, hiszen külön készültünk erre a helyzetre. Az elemzésnél mindenkinek felhívtam erre a figyelmét, különösen a Vargát fogó játékosét. Sajnos ezek az egyéni hibák eldöntötték a mérkőzést. Az első játékrészt mi irányítottuk, nem játszottunk rosszul, sok helyzetünk volt, ezeket értékesíteni kellett volna. Nagy különbség volt, hogy a Ferencváros sok külföldivel állt fel, mi pedig tartottuk az MLSZ ajánlásokat, ebből le kell vonni a következtetést. A hibák megbosszulták magukat, ezért nekünk ma nem jutott pont, míg ellenfelünknek három lett a jutalma. Tanulni kell a hibáinkból. Az első félidőben megmutattuk, hogy tudunk futballozni, erre kell építkeznünk." (honvedfc.hu)

A SZOMBAT KORAESTI MECCSEK EDZŐI ÉRTÉKELÉSEI EGY HELYEN - KATTINTS!
Edzőkérdés
Kuznyecov menesztése után többen is felmerültek jelöltként az ETO kispadjára.
ETO FC Győr
Kuznyecov távozik
A klub azonnali hatállyal szerződést bontott vezetőedzőjével, akivel nyolc bajnokiból négyet megnyert, négyet elveszített a csapat.