Dobos: "Már nem tudom, mi kell a kiállításokhoz"; Dajka: "Csak a szándékos kezezést büntetném" – értékelések

Az NB I 11. fordulójának szombati játéknapja után összeszedtük a vezetőedzők értékeléseit.
Csakfoci Admin 2019. november 2., szombat 21:37
Szerző: Csakfoci Admin 2019. november 2., szombat 21:37

Ferencváros - Mezőkövesd 1-1

Szergej Rebrov (Ferencváros):Minden meccs nehéz ebben a bajnokságban, illetve ebben a ritmusban, ahogy jeleztem is korábban, de az első félidő után jobban kihasználhattuk volna a helyzeteinket, 3-4 lehetőségünk volt, amiből gólt szerezhettünk volna. Az első félidőben igazán jók voltunk a középpályán, de látniuk kellett volna az öltözőt, a félidőben nagyon fáradtak voltak a játékosok, úgyhogy nem várhattam el ugyanazt az intenzitást a második félidőben annak ellenére sem, hogy én alapvetően a magas tempót kedvelem. Teljesen más meccs volt mind a Vidi ellen, másra kellett figyelnünk, most egy szervezett ellenfél ellen játszottunk, nem hiába van a Mezőkövesd a legjobb háromban. A Vidi is pontokat veszített, mi is, éppen ezért ez egy nagyon izgalmas, kiegyensúlyozott bajnokság.

Kuttor Attila (Mezőkövesd:)Egy nagyon értékes mérkőzést játszottunk, ahol a pontszerzés csak hab a tortán. A legjobban a mutatott játéknak örülök, hogy így játszottunk egy Európa Ligában vitézkedő csapat otthonában 1-0-s hátránynál, erre nem sok másik magyar együttes képes. A csapaton lehetett látni, hogy nem ijedtek meg a bekapott gól után, úgyhogy nekem sem volt rá okom, ezért büszke vagyok a játékosaimra. A bajnokságból még nagyon sok van hátra, úgyhogy nem szeretnénk foglalkozni a bajnoki cím kérdésével, ahogy akkor sem foglalkoztunk a lehetséges helyezésünkkel, amikor tavaly a bajnokság hátsó felében helyezkedtünk el. Próbáljuk a maximumot kihozni magunkból, és meglátjuk, hogy ez mire lesz elég a végelszámolásnál.

DVTK - Kisvárda 3-1

Feczkó Tamás (DVTK):Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, a célunk az volt, hogy az első negyedórában nyomás alá helyezzük az ellenfelet. Ez sikerült, megszereztük a vezetést is. Ezt követően átadtuk a területet, hogy legyen helyünk kontrázni, sajnos az első félidőben egyet sem sikerült végigvinni. A helyzetünkből adódóan minden győzelemnek súlya van, ezért túlságosan visszahúzódtunk. A szünetben rendeztük a sorokat, megbeszéltük, hol legyen a védekező vonalunk, ennek köszönhetően több labdát szereztünk az ellenél térfelén, így hamarabb értünk a kapujuk elé. A második félidőben akkor kaptuk a gólt, amikor sérülés miatt cserélni szerettünk volna. Számomra az a legfontosabb, hogy a vendégek egyenlítő gólja után jól reagált a csapat, élmény volt nézni, hogyan mentek előre a srácok. A csapatom erejét mutatja, hogy ez a mérkőzés 12 percig állt döntetlenre.A győzelem értékét növeli, hogy egy jó csapatot sikerült legyőzni, a tabellán elfoglalt helyezés, és a ma látottak alapján egyaránt mondom ezt. A mérkőzés, különösen a második félidő jó reklámja volt a nemzeti bajnokságnak, mindkét oldalon láttunk helyzeteket, és végig kiélezett volt. Akár nagyobb különbséggel is győzhettünk volna, hiszen kétszer is 1-1 méterről a kapufát találtuk el, és kifelé pattant a labda. De nem vagyunk telhetetlenek, ma a legfontosabb az volt, hogy visszatérjenek a szurkolók, megmutassuk az igazi arcunkat, ez sikerült.Amellett hogy csapatként jól működünk, hol focizunk, hol küzdünk, mentálisan nagyon erős a csapat, nagy bennük a győzni akarás. Jó játékosokkal dolgozhatok, kritikus helyzetben csapatként gondolkodnak. Ha egy kisgyermek a labdarúgásról álmodik, mindig ilyen stadionban és ilyen közönség előtt szeretne játszani. A héten azt mondtam Leisztinger Tamásnak, hogy biztosan kijön ötezer ember, ez még nem sikerült, de bízom benne, hamarosan rászolgálunk arra, hogy még többen legyenek a lelátón. Egyébként a tulajdonos úr érkezett családjával elsőként a stadionba, korábban mint én. Rendkívül sikerorientált, a mai mérkőzésen kifejezetten szerette volna, hogy győztesen hagyjuk el a pályát. Minden győzelem építi a csapatot, ha együtt leszünk, akkor győzni tudunk. Óriási megtiszteltetés, és megelőlegezett bizalom, hogy a nevemet skandálták az ultrák, amivel nekem és a csapatnak is élni, és nem visszaélni kell. (dvtk.eu)

Dajka László (Kisvárda):Nem szeretnék a végeredménnyel foglalkozni, pedig az a döntő. A mezőnyben teljesen egyenrangúak voltunk, nem volt benne a játékban a kétgólos vereség. A hazai csapat teljesen visszahúzódott, miután egy eladott labdából megszerezték a vezetést. Domináltunk, pedig át kellett alakítanunk a védelmet egy sérülés miatt. A végeredmény lehetett volna 2-2, 3-2 oda, vagy 3-2 ide. A mi oldalunkon befújták a büntető, a másik oldalon nem. Ha rajtam múlna, csak a szándékos kezezést büntetném, mert előfordul, hogy annak a játékosnak a kezéhez ér a labda, aki bedobja magát a labda útjába. Bízom benne, hogy hosszú távon kiegyenlíti a labdarúgás az ellenünk és a javunkra megítélt büntetők számát. A mutatott játék miatt nem tudom a játékosokat elmarasztalni, súlyos egyéni hibák döntötték el a találkozót. Gratulálok a hazai csapatnak! (dvtk.eu)

Kaposvár - Újpest 2-3

Disztl László (Kaposvár):Sajnos ellenünk majdnem minden héten megrúgják az év gólját. Ez ma is megtörtént. Ha kettőt-hármat hibázunk hátul, azt könyörtelenül kihasználja az ellenfél, mi pedig a legnagyobb helyzeteket. Ma is három-négy óriási helyzetünk volt, reális esélyünk volt a győzelemre. Sajnos nem sikerült, pedig a fiúk mindent megtettek a győzelemért. (M4 Sport)

Víg Péter (Újpest):Eléggé izgalmas, fordulatos mérkőzés volt, amit leginkább magunknak köszönhetünk. A találkozó elején gyorsan hátrányba kerültünk, de ami pozitívum volt, hogy nem omlott össze a csapat és a saját elképzelésünk szerint folytatódott az összecsapás. Több gólszerzési lehetőséget is ki tudtunk alakítani, megfordítottuk az eredményt, sőt sikerült kettővel is elmenni, de egy újabb hátsó bizonytalanság szorossá tette a meccs végét, és még egy nagy Banai bravúrra is szükségünk volt. Ilyen hibákat nem szabad elkövetni, pontosabban, ha mégis, akkor ez az eredménye. A Kaposvár nagyon szervezetten játszott, ezért örülök a győzelemnek, és értékes három pontot szereztünk. (ujpestfc.hu)

Újpest: Vignjevic kórházba került, meccselni sem tudott – ez áll a háttérben
Kiújultak Nebojsa Vignjevic vezetőedző derékproblémái, ami miatt már a kispadra sem tudott leülni Kaposváron. A szerb tréner a mérkőzés előtt kórházba került.

ZTE - MOL Fehérvár FC 3-3

Dr. Dobos Barna (ZTE):Nehéz belekezdenem az értékelésbe. Az biztos, hogy jól játszottunk az első félidőben, sajnálom, hogy 2-0 után nem zártuk le a mérkőzést, hiszen ennél az állásnál is voltak lehetőségeink. Ezeket be kellett volna rúgni, de rosszul játszottuk le a kontrákat. Védekezésben is vannak problémáink, amire jó bizonyíték, hogy két perc alatt kaptunk két gólt. Jó a Vidi, de ilyen nem történhet! Már a félidőben is gondoltam arra, hogy behozom Devecserit, egy kicsit bánom, hogy nem léptem meg előbb, de lehet, hogy akkor máshogyan kaptunk volna három gólt, úgyhogy összességében nem panaszkodom. Az viszont pozitívum, hogy a fordítás után is nagyot küzdöttünk és le a kalappal a csapat előtt, hogy pontot tudtunk szerezni. A végén már bent volt Ikoba, Bobál Gergely és Bobál Dávidot is felküldtem, hogy három centerünk legyen, ez végül eredményt hozott. A mérkőzés 90 percig tart, úgyhogy azért nem szomorkodom, mert a kétgólos előnyt nem őriztük meg. Azért viszont egy kicsit fel vagyok háborodva, mert én már nem tudom, mi kell a kiállításokhoz...Negóra gondolok, aki földhöz vágta a labdát sárga lappal, aztán ott volt Hodzic esete is...szerencsére az én csapatom nem ilyen, a többi pedig nem az én dolgom. (molfehervarfc.hu)

Marko Nikolic (MOL Fehérvár FC):A közönség valószínűleg jól szórakozott, hiszen egy hatgólos mérkőzést játszottunk, sok helyzettel. Az is lehet, hogy önök (a sajtóteremben jelenlévő újságírók – szerk.) is nagyon jókat írnak majd a találkozóról, nekem azonban edzőként annyira nem tetszett ez a mai kilencven perc, taktikailag ez nem volt annyira rendben. Az elmúlt két mérkőzésen gólt kaptunk két bedobásból, egy hosszú labdából és egy szabadrúgásból. Ezek nagyon olcsó hibák. Sok rutinos játékos hiányzik a védővonalból, de az ilyen éles, versenyszituációban is felelősséget kell vállalni a fiatalabb kerettagoknak is, akik most lehetőséget kapnak. Egyébként lehet furcsának hangzik majd, amit mondok, de úgy láttam, hogy az első félidőben alakítottunk ki több helyzetet, veszélyes volt szinte minden támadásunk, rengeteg helyzet volt, főleg a bal oldalunk volt aktív, de nem sikerült egy beadás sem, a gólok pedig a második játékrészben születtek. Egyébként igazi futballhangulatban játszott a két csapat egy jó stadionban, de amiatt természetesen csalódott vagyok, hogy hiába fordítottuk meg a mérkőzést, az utolsó percben egy bedobásból gólt kaptunk, és emiatt itt hagytunk két pontot. (molfehervarfc.hu)

DVSC - Paks 3-1

Herczeg András (DVSC):Megérdemeltük a győzelmet, végig fegyelmezetten és nagyon okosan játszott a gárda, nagyon jól szálltak be a cserék. Kundrák gólt is lőtt. Az első félidőben két góllal vezettünk. A második félidőben a végén volt még gólszerzési lehetőségünk. Nagy alázattal tették a dolgukat a srácot és jól játszottak. (haon.hu)

Szivics Tomiszláv (Paks):Nehéz egy ilyen meccs után mit mondani... Ma egy olyan taktikát választottunk, hogy mi várunk a kontrákra, és stabilizáljuk a védelmünket. Huszonöt perc elteltével újra jött a már megszokott egyéni hiba, majd a büntető és még egy gól. A bekapott találatok megváltoztatták a játékunkat. A második játékrészben uraltunk a játékot, oldalt létszámfölényes helyzeteket alakítottunk ki. Tíz beadásból egy sikerült jól, mikor ilyen a forma, többet nem lehet kihozni az adott mérkőzésből. Érdekes a helyzetünk, hiszen egy jó alapozáson vagyunk túl, majd a Fradi elleni mérkőzésünk után minden megváltozott, azóta egy másik arcát mutatja a csapat. Nincs önbizalmunk, ezért jönnek az egyéni hibák, amikből rengeteg van. Sok mindent át kell gondolnunk, és javítani, amit lehet. (paksifc.hu)

Puskás Akadémia - Honvéd 1-2

Alessandro Recenti (Honvéd):Igazán erős együttes ellen játszottunk ma este. A Puskás Akadémia ma is bizonyította, hogy méltán játszik az NB I-ben. A fiúk azonban a részünkről minden szempontból megtették azt, amire a Mister kérte őket és ezen az úton szeretnénk továbblépni. (honvedfc.hu)

Hornyák Zsolt (Puskás Akadémia):Azzal szeretném kezdeni, hogy gratulálok az ellenfélnek, ha semlegesként nézem, akkor jó mérkőzést láthattunk, ahol mindjárt a meccs elején egy hibával vezetéshez juttattuk az ellenfelet. Láttunk három gólt, szép gólokat, azonban úgy érzem, hogy Meissner fejese után tizenegyest kellett volna kapnunk, hiszen kezezett a Honvéd játékosa, viszont nem szeretném erre fogni a vereséget. A fő probléma az volt, hogy egy egynél nem tudtunk még rátenni egy lapáttal, a kulcsemberek nem tudták azt hozni, amit vártam volna tőlük, a mérkőzésnek azon szakaszában még nagyobb erőbedobást vártam volna. Lassan játszottunk előre, ahogy a súlypontváltásoknál is lassúak voltunk, így az ellenfél sétálva tudta ezeket levédekezni. Nagyon szép volt a Honvéd második gólja, azonban a védekezésben akkor is hibáztunk, bánt, hogy nem tudtunk azt hozni, amire képesek vagyunk. (honvedfc.hu)

NB I: Pontokat hullajtott a Fradi és a Vidi is, Zsótér-bombagól is kellett az Újpest-győzelemhez – eredmények
A Ferencváros otthonából pontot hozott el a Mezőkövesd, a Vidi hatgólos, drámai mérkőzésen hullajtott pontokat, míg az Újpest a Kaposvár vendégeként nyert az OTP Bank Liga 11. fordulójában.