A Diósgyőr edzője: "Örülök, hogy Jakimiv életveszélyes játékát egy sérüléssel megúsztuk"; Rebrov a Kisvárdát dicsérte – értékelések

A Kisvárda vezetőedzője úgy érzi, nagyon sokat tettek a Fradi elleni mérkőzésen, ezért egy pontot megérdemeltek volna. A Vidi szakvezetője elismerte, hogy az Újpest fizikálisan jobb volt. Nyilatkozatok az NB I 18. fordulója után.
Nyikes Zoltán 2020. február 1., szombat 22:01
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. február 1., szombat 22:01

Kisvárda – Ferencváros 1-2

Dajka László (Kisvárda): – Úgy gondolom, hogy az elképzelésünket félig-meddig meg tudtuk valósítani. Egy nagyon szervezett, zárt, biztonságos védekezés volt a megbeszélt taktikánk. Az első félidőben keveset volt nálunk a labda, viszont a Ferencváros sem tudott komoly helyzeteket kialakítani. Megszerezték a vezetést, viszont egy nagyon szép bal oldali kontra végén kiegyenlítettünk, ez visszaadta a hitét a játékosainknak. A második félidőben váltottunk is, sokkal többet tudtuk birtokolni a labdát, veszélyt jelentettünk a Ferencváros kapujára, egyenrangú ellenfelek voltunk. A tizenegyest még vissza kell nézni, nem akarok ezzel foglalkozni, de az biztos, hogy hátulról nem szabad bántani a szögletzászló felé mozduló csatárt. Nagyon sokat tettünk ezen a mérkőzésen, főleg a második félidőben, talán egy pontot megérdemeltünk volna. (kisvardafc.hu)

Szergej Rebrov (FTC): – Mindig nehéz elkezdeni az idegenbeli szezont is a téli szünet után. Az első félidőben domináltunk, a második már nehezebb volt. Nem tudtunk végig presszingelni, de ez várható a felkészülési időszak után ennyi idővel. Nem alakítottunk ki sok lehetőséget, de a Kisvárda nagyon szervezett volt, ezért mindenképp dicséretet érdemel. Elégedett vagyok a fiúkkal, mert nagyon nyerni akartak. A támadásokban kértem, hogy javítsuk ki a hibákat. Nehéz ilyen védelem, egy felállt fal ellen játszani. Azt akartam kihozni a csapatból, hogy még jobban akarja a sikert, mert az ilyen meccseket sokszor az a csapat nyeri meg, amelyik jobban akarja a győzelmet. Onnan abszolút büntető volt. Roli megtolta a labdát, és odarúgtak neki. Teljesen mindegy, hogy ez a 16-os melyik részén történik, ez 11-es. (fradi.hu)

Újpest – MOL Fehérvár FC 0-1

Nebojsa Vignjevic (Újpest): – A vereség oka az volt, hogy nem mi lőttük a meccs egyetlen gólját. Több helyzetet alakítottunk ki, mint a Vidi, ami az első félidőben egyértelműen megmutatkozott, azonban ezeket nem tudtuk kihasználni. A második félidőben ugyanígy folytattuk a mérkőzést, ismételten sok helyzetet alakítottunk, de nem tudtuk gólra váltani. Egyetlen gól elég lett volna a három pont megszerzéséhez, a csapatom nem érdemelte meg a vereséget. A Vidi szerencsésebb volt, de a végén valóban többet tettünk a sikerért, ami nem jött össze.

Joan Carrillo (MOL Fehérvár FC): – Elégedett vagyok a három ponttal, de a mérkőzést ki kell elemezni. Egy nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl, mert az Újpest fizikálisan jobb volt, ezt el kell ismerni. Próbáltuk a saját játékunkat játszani, azonban ennek a talaj nem kedvezett. Viszont a hozzáállás, amit a játékosok mutattak, az teljesen rendben volt. Szeretnénk jobban játszani a jövőben. A játékosaim megmutatták az első perctől az utolsóig, hogy nyerni szeretnének, és erre szeretnénk építeni a jövőben.

Paks – ZTE 2-0

Osztermájer Gábor (Paks): – Az első félidőben mindkét oldalon voltak lehetőségek, gólhelyzetek, ebből az időszakból szerencsésen jöttünk ki. A második játékrészben egységesen, jól futballoztunk, tudatosan átadtuk a területet, és a kontrákból próbáltunk veszélyeztetni, egy ilyen után szereztük meg a második gólunkat. Nagyon örülök Hahn János visszatérésének, aki fontos gólpasszal szállt be, nagyon értékes tagja a keretünknek.

Dobos Barna (ZTE): – Szomorúak, csalódottak és elégedetlenek vagyunk, mert eredményesek szerettünk volna lenni, mégsem sikerült pontot, pontokat szereznünk. A mérkőzés elején számos helyzetet kialakítottunk, majd egy óriási egyéni hibából gólt kaptunk, de 1-0 után is megvoltak a lehetőségeink a találkozó megfordítására is. Sajnos nem rúgtuk be a ziccereket, illetve nem kaptunk meg két büntetőt sem, de a focit gólra játsszák, és ezen a téren kellene a legtöbbet fejlődnünk.

NB I: Dögunalmas 90 perc, de egy gól azért esett az Újpest-Vidin – videó, tabella
A MOL Fehérvár FC a hajrában lőtt góllal nyert az Újpest ellen az OTP Bank Liga 18. fordulójának zárómeccsén.

Budapest Honvéd – Mezőkövesd 1-2

Alessandro Recenti (Honvéd, másodedző): – Küzdelmes, fordulatos mérkőzésen vagyunk túl, a fiúk javára kell mondjam, hogy pontosan elvégezték, amit a mester kért tőlük. Két figyelmetlenségből sajnos bekaptunk két gólt, mindenesetre a héten folytatjuk úgy, ahogy Giuseppe Sannino kéri tőlünk. Most már a következő mérkőzésre összpontosítunk. Egy technikailag is rendkívül jó ellenféllel küzdöttünk meg ma este, de a fiúk mentek előre, nem tudok semmi elmarasztalót mondani róluk. Kilencven perc alatt a labdarúgásban nagyon sok minden megtörténhet. Nyilván, amikor hátrányban van a csapatod, mindent meg kell tenni, hogy fordíts az eredményen, ez történt, a végén futottunk az eredmény után. (www.honvedfc.hu)

Kuttor Attila (Mezőkövesd): – Nagyon kemény, harcias mérkőzésen sikerült begyűjtenünk a három pontot, ahol hátrányba kerültünk, azonban fordítottunk, ezért még értékesebb a győzelem. Ha az akcióink még jobban sikerülnek, további gólokat is szerezhettünk volna, de így is nagyon örülünk, úgy érzem, megérdemelten nyertünk. (honvedfc.hu)

DVTK – Kaposvár 2-0

Feczkó Tamás (DVTK): – Ez volt az első mérkőzés, ahol mi voltunk az esélyesek, hazai pályán mindenki elvárta tőlünk a győzelmet. A játékosaim jól reagálták le a helyzetet, mert az utóbbi időkben nem éltünk át hasonlót. Ez a mérkőzés sokkal többet jelentett számunkra, mint három pont, átérezte ezt a szakmai stáb, a játékosok és a tulajdonos úr is, hálásak vagyunk a plusz motivációért. A találkozónak voltak olyan periódusai, amikor ötletesen, jól játszottunk, és hamar megszereztük a kétgólos előnyt. Az első félidőben eldönthettük volna három pont sorsát, de kimaradt a legnagyobb ziccerünk is. A szünet után is reális esélye volt a harmadik gól megszerezésének, nem jött össze. Önbizalommal telve játszottak a labdarúgók, mert tudják, hogy hiba esetén mindig kisegíti őket egy társ. A győzelem mellett ma az a legfontosabb, hogy kapott gól nélkül hozzuk le a mérkőzést. Örülök, hogy Jakimiv életveszélyes játékát egy sérüléssel megúsztuk. És végre olyan helyet foglal el a DVTK a tabellán, ahol már régen állt. Bízom benne, hogy tovább tart a nyerő széria, és akár még feljebb lépünk a tabellán! Egy jól játszó, jól küzdő Kaposvárt győztünk le, akiknek sok sikert kívánok a folytatásban! Felemelő érzés érzés, amikor az ember nevét kiabálják, és nagyon hálás vagyok a szurkolóknak ezért! A legelső alkalommal - amikor visszatértek az ultrák a Kisvárda ellen - majdnem megkönnyeztem. Azt szeretném, hogy minden héten győzzünk, és újra és újra átéljük ezt az érzést, mert a szurkolók nélkül nem tartanánk itt. Ma is szenzációs hangulatot teremtettek a stadionban. Hysen Memolla egy vírusos fertőzést követően már kétszer velünk edzett, a biztonság kedvéért megvárjuk, hogy ismét ereje teljében legyen, ezért nem volt keretben. Molnár Gábor egy hete dolgozik velünk, mindent megtesz, hogy utolérje magát. Korábban egy megyei I. osztályban szereplő csapattal edzett, idén még nem játszott meccset, és hirtelen nem is tudom, tavaly mikor lépett utoljára pályára. Mindent megteszünk, hogy minél hamarabb felépítsük őt, ezért ma délelőtt a DVTK tartalékban 60 percet játszott. (dvtk.eu)

Disztl László (Kaposvár): – A mérkőzés előtt úgy gondoltuk, hogy jó lehetőségek előtt állunk, van esélyünk pontot, pontokat szerezni. Az első félidőt jól kezdtük, az első gólig működött is a játékunk. Azonban sajnos egy szögletből kapott gólt, majd egy öngól megzavarta a csapatot. Ezt követően nem működött a védekezésünk, de a támadásban is bátortalanul játszottunk, nem vállaltuk fel az egy az egy elleni helyzeteket. A második félidőben próbáltuk átrendezni a sorokat, azonban ekkor az előny birtokában felállt védelem ellen játszottunk. a DVTK visszaállt, kontrázott. Így is sikerült helyzeteket kialakítani, de a kaput nem találtuk, úgy pedig nem lehet nyerni. Ha bemegy Ádám Martin helyzete, akkor lehet, másként alakul a folytatás. A DVTK megnyerte a mérkőzést - és lehet, hogy furcsán hangzik - de nem voltak meggyőzőek. (dvtk.eu)

Puskás Akadémia – DVSC 0-0

Hornyák Zsolt (Puskás Akadémia): – Az első félidőben a kulcsembereink passzívan kezdték a mérkőzést. A második félidőben nem engedtük a Debrecent játékba, ugyanakkor bánt, hogy ennyi helyzetből nem tudtunk kihozni egy gólt. A második félidőben lejátszottuk az ellenfelet. A Debrecen kapusa nagyon jól védett, a védelem nagyon jól állta a támadásainkat. Úgy érzem, egy góllal jobbak voltunk, de most egy pontot szereztünk csak. (haon.hu)

Vitelki Zoltán (DVSC): – Csalódott vagyok, hiszen győzni szerettünk volna. Az első félidőben szép támadásokat vezettünk, a második félidőben azonban kicsit ránk erőltette az akaratát a Puskás. Mindkét oldalon akadtak helyzetek a mérkőzésen. A mentalitással egyébként elégedett voltam. Nem minden periódusban tudtuk az akaratunkat érvényesíteni, mivel a Puskás egy jó csapat. A küzdőszellem viszont példaértékű a jövőre nézve. Az egy ponttal nem vagyok annyira elégedett. (haon.hu)

NB I: Rendesen megizzadt a Fradi Kisvárdán, a meglepetéscsapat a Honvédot is legyőzte – eredmények, videók
A hajrában szerzett tizenegyesgólnak köszönhetően hozta el a három pontot a Ferencváros a Kisvárda otthonából, míg a Mezőkövesd hátrányból felállva nyert a Budapest Honvédnál. A DVTK a Kaposvárt győzte le, míg a Paks a ZTE-t múlta felül.