9/10: Varga megállíthatatlan, a Honvédot is elintézte

Varga Roland duplázott, de Paintsil is újra betalált a zöld-fehéreknél, akik két góllal verték a Honvédot.
Budai László 2017. szeptember 16., szombat 22:23
Szerző: Budai László 2017. szeptember 16., szombat 22:23

Mindenki tudta, hogy a Fradiból a nyolc meccsen nyolc gólt szerzett Varga Rolandra kell odafigyelni, ennek ellenére a zöld-fehérek szélsője már a 6. percben gólt szerzett: Varga Bobált megelőzve lőtt Gróf kapujába (0-1). A kispestiek azonnal észhez tértek a kapott góltól, és folyamatosan alakították ki a nagyobbnál nagyobb helyzeteket, Gazdag lövése után a felső lécet is eltalálták. Az egyenlítés aztán egy 11-esből jött össze: Botka szabálytalankodott Naggyal szemben, a büntetőt pedig Lanzafame értékesítette.

A második félidő ugyanúgy kezdődött, ahogy az első: Varga előzte meg Bobált, és közelről a kapuba lőtt (1-2). Ez volt a Fradi-játékos 10. gólja kilencedik bajnokiján. Ezúttal azonban a kispesti kapott gólt nem követték Honvéd-rohamok. A Fradi ölte a játékot, és a 68. percben Botka szép beadása után Paintsil közeli lövésével harmadik gólját is megszerezte. Paintsil második bajnokiján második góljánál jár. Amikor már azt mondhattuk volna, hogy Botka javította első félidei hibáját, a Fradi védője rögtön kiállíttatta magát egy lerántással. A Honvédnál ekkor már Danilo és Kabangu is a pályán volt, a kispestiek pedig elsősorban beadások után próbáltak veszélyeztetni. Ezzel azonban komoly gondot nem okoztak a zöld-fehéreknek, akik emberhátrányban is megtartották kétgólos előnyüket, és győzelmükkel megelőzték a Honvédot a tabellán.

Honvéd-FTC 1-3 (Lanzafame 33. - 11-esből, ill. Varga 6., 47., Paintsil 68.) – kiállítva: Botka 73.

TABELLA: ÍGY ÁLL AZ NB I

A Vasas és a Paks is nagy győzelmet aratott – eredmények, tabella
Az angyalföldiek 3-1-re verték a Videotont, amely kilenc emberrel fejezte be a meccset. A Paks a Diósgyőrnek rúgott négyet.