MK: N'Gog mesterhármasával a Honvéd is elődöntős

A Honvéd kettős győzelemmel jutott a legjobb négy közé a Magyar Kupában, miután a negyeddöntő szerdai visszavágóján is legyőzte a vendég Budaörsöt.
Csakfoci Admin 2019. április 3., szerda 20:02
Szerző: Csakfoci Admin 2019. április 3., szerda 20:02

Honvéd - Budaörs 4 -2 (N'Gog 3., 43., 50., Holender 28., ill. Sajbán Miklós 66., Fejős 87.)

Az összecsapást esélyeshez méltón kezdte a Honvéd. A kispestiek már a 3. percben megszerezték a vezetést, miután egy beadás után N'Gog hat méterről a kapu bal oldalába lőtt (1-0). A vezető gól után élénkebbé váltak a hazaiak, ami újabb gólt eredményezett: Gazdag remek ütemű kiugratása után Mezghrani tálalt Holender elé, aki öt méterről a kapuba passzolt (2-0). Majd a 43. percben Heffler jobb oldali beadását N'Gog gyönyörűen fejelte a kapu jobb oldalába, így 3-0-al mentek a szünetre a felek.

Fordulás után az 50. percben N'Gog csapott le egy remek indításra a jobb oldalon, majd tizenhat méterről a kapu jobb alsó sarkába lőtt (4-0), amivel megszerezte saját maga harmadik, csapata negyedik gólját. Egy óra elteltével cserét hajtott végre mindkét vezetőedző, majd a 66. percben egy jobb oldali szöglet után Sajbán Miklós szépített egy közeli lövéssel (4-1). A hátralévő szűk fél órában a Honvéd birtokolta a labdát, valamint Tischler került helyzetbe, azonban a bal kapufa mellé bólintott. A 87. percben Fejős lőtt a védők gyűrűjében a Horváth kapujába, amivel kialakult a 4-2-es végeredmény, és összesítésben 5-3-mal jutottak tovább a kispestiek a legjobb négy közé.

MK: A Fradi nem bírta el Dibusz kiállítását, a Vidi simán továbbjutott – videó
A Magyar Kupa negyeddöntőjének visszavágóján a 83 percig emberelőnyben játszó Vidi magabiztos, 2-0-s győzelmet aratott a Ferencváros felett és 4-1-es összesítéssel jutott a sorozat elődöntőjébe.