MK: Meglepetés a javából, a Soroksár büntetők után búcsúztatta a Puskás Akadémiát – videó

Büntetőpárbajban maradt alul a Puskás Akadémia a Soroksár ellen a Magyar Kupa-negyeddöntőjének visszavágóján, így az NB II-es csapat jutott az elődöntőbe.
Csakfoci Admin 2019. április 3., szerda 18:18
Szerző: Csakfoci Admin 2019. április 3., szerda 18:18

Soroksár - Puskás Akadémia 1-1, büntetők után 5-4

Korán megszerezhette volna a vezetést a hazai pályán játszó Soroksár: előbb Gárdos beadását blokkolták a védők, majd egy tetszetős szabadrúgás variáció végén Orosz lőtt az oldalhálóba. A 7. percben a felcsútiak is veszélyeztettek Urblik lövése után, azonban célt tévesztett. A 22. percben Hegedűs 35 méteres lökete kerülte el a kaput, majd 31. percben már megszerezték a vezetést a felcsútiak: egy bal oldali szöglet után Arabuli fejjel vette be a soroksári kaput (0-1). Nyolc perccel később ismét Arabuli került helyzetbe, de 17 méterről a kapu fölé emelt. A hosszabbításban kis híján egyenlített a Soroksár, miután Lőrinczy beadása után Pál ajtó-ablak ziccerben öt méterről fejelt centikkel fölé, így 0-1-el mentek pihenni a felek.

Fordulás után az 52. percben Pál fordult le a védőjéről és passzolt Gárdoshoz, aki 13 méterről a kapu mellé lőtt. Egy perccel később ismét Gárdos került helyzetbe, de a visszafutó védők blokkolni tudtak. A 61. percben Urblik szabadrúgása után Szolnoki centikkel csúsztatott a kapu fölé. Negyedórával később Urblik lövése centikkel kerülte el a soroksári kaput. Amikor már mindenki elkönyvelte a Puskás-győzelmet és a továbbjutást, akkor a 82. percben Lőrinczy egyenlített, miután 14 méterről kilőtte a bal sarkot (1-1). A 89. és a 90. percben mindkét csapat eldönthette volna a továbbjutás kérdését: előbb Dvorschák fejese ment centikkel a léc fölé, valamint Szakály bólintását Molnár vágta ki a gólvonalról.

A kétszer tizenöt perces hosszabbításban Urblik 20 méterről elvégzett szabadrúgása okozott némi veszélyt a soroksári kapura. A másik oldalon pedig Lőrinczy jobb oldali szöglete Kundrák feje felett szállt el, így tizenegyesek következtek. A hazaiaknál ketten hibáztak, míg a vendégek részéről hárman, így meglepetésre Puskás Akadémia 5-4-re alulmaradt a Soroksárral szemben, és ezzel az NB II-es csapat jutott az elődöntőbe.

Az elődöntő sorsolását ma este rendezik a Honvéd-Budaörs és a Vidi-Fradi találkozó után.

Összefoglaló

Soroksár: Kovács D. – Molnár R., Dvorschák, Valencsik, Bor – Huszák, Gyömbér (Csernik, 75.) – Pál A. (Erdélyi L, 60.), Lőrinczy, Gárdos (Kundrák, 66.) – Orosz

Puskás Akadémia: Hegedüs L. – Heris (Mioc, 66.), Hegedűs J., Spandler, Nagy Zs. – Szolnoki, Urblík – Tamás N. (Taylor, 99.), Vega (Szakály P., 84.), Kiss T. – Arabuli

Gólszerzők: Lőrincy 82., ill. Arabuli 31.

Honvéd
Futács Márkó
A sportal.hu információi szerint Futács Márkó a Honvédnál folytathatja a pályafutását. A 34 éves, 3-szoros magyar válogatott csatár jelenleg szabadon igazolható, legutóbb az MTK-ban játszott.
Batik Bence
Az nb1.hu úgy tudja, nem hosszabbítják meg Batik Bence szezon végén lejáró szerződését. A korábbi Fradi-játékos helyét az angol harmadosztályú Charltonban játszó Terell Thomas veheti át.
Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.