MK: Az MTK hozta a kötelezőt, 30 büntető után búcsúzott a korábbi NB I-es csapat – eredmények

Az MTK Budapest magabiztosan hozta a kötelezőt az alacsonyabb osztályú ellenfele ellen és továbbjutott a Magyar Kupa 7. fordulójába. A Nógrád megyei I. osztályban szereplő SBTC és a korábban NB I-es Szolnok párharca 30 büntető után dőlt el.
Csakfoci Admin 2019. szeptember 21., szombat 19:57
Szerző: Csakfoci Admin 2019. szeptember 21., szombat 19:57

Unione FC - MTK Budapest 0-1 (Szatmári 53.)

Az MTK Budapest a Magyar Kupa 6. fordulójában a BLSZ I. osztályában szereplő Unione FC-vel játszott a III. kerületi TVE Sporttelepén. A várakozásoknak megfelelően az MTK irányította a játékot, több lehetőséget is kidolgoztak a vendégek. Előbb a 11. percben Katona passza után Babinszky célt tévesztett, majd a 15. percben Babinszky passza után Szatmári lövését szedte fel az Unione kapusa.

A 25. és a 34. percben a kapufát találta el az MTK, előbb Szatmári lövése után, majd Kanta szabadrúgása csattant a kapufán úgy, hogy a tekerésére a hazaiak hálóőre mozdulni sem tudott. A félidő végéhez közeledve még Katona és Kanta próbálkozott, ám gól nem született, így 0-0-al vonultak szünetre a felek - tudósított az mtkbudapest.hu.

Fordulás után az MTK az 50. percben harmadszor is eltalálta a kapufát Kanta révén. Három perccel később megszerezte a vezetést az MTK: Szatmári tizenhatoson kívülről megeresztett lövése egy hazai játékoson megpattant, így esélye sem volt Máthé kapusnak.

A vezető gól után a vendégek irányítottak, lehetőségeket alakítottak ki. A 80. percben Törőcsik állt közel a második góljukhoz, de bombája elkerülte a jobb felső sarkot. Hat perc múlva még Schön próbálkozását védte a hazaiak hálóőre, míg a ráadásban negyedszer is a kapufát találta el az MTK.

Mivel több találat nem született, így Szatmári góljával továbbjutott az MTK a Magyar Kupa 7. fordulójába.

MK, 6. forduló - az NB II-es csapatok eredményei

Balassagyarmati SE (NB III) - Dorogi FC  2-2 - büntetőkkel 2-3, továbbjutott a Dorogi FC.

Edelény (megye I.) - BFC Siófok 0-7

Hódmezővásárhely (megye I.) - Budaörs 0-6

Kelen (NB III) - Vác 0-3

Körösladány (megye I.) - Békéscsaba 1-5

SBTC (megyei I.) - Szolnok 2-2 - büntetőkkel 15-14, továbbjutott az SBTC.

Szentlőrinc SE (NB III) - Gyirmót FC Győr 0-1

Újfehértó (megye I.) - Ajka 2-6

Velence SE (megye I.) - Szeged-Csanád Grosics Akadémia 1-3

MK, 6. forduló - az NB III-as és a megyei csapatok eredményei

Ajka Kristály SE (megye I.) - Balkányi SE (megye I.) 1-1 - továbbjutott: a Balkányi SE büntetőkkel.

Balatoni Vasas SE (megye I.) - Kecskeméti LC (megye I) 4-2

Greenplan Balatonlelle SE (NB III) - FC Dabas (NB III) 1-3

Berettyóújfalui SE (megye I.) - Szajol KLK (megye I.) 2-2 - továbbjutott: a Berettyóújfalui SE büntetőkkel.

Berkenye SE (megye I.) - Ózdi Kohász SC(NB III) 2-4

Bogács Thermálfürdő (megye I.) - III. Ker. TVE (NB III) 0-5

Csornai SE (megye I.) - Tatabányai SC (megye I.) 0-2

Debreceni EAC (NB III) - Csákvár (NB II) 2-0 - továbbjutott: a Debreceni EAC hosszabbítás után.

FC Nagykanizsa (NB III) - VLS Veszprém (NB III) 1-0

Heves Therm Hevesi LSC (megye I.) - Füzesgyarmati SK (NB III) 1-3

Kinizsi SK Gyenesdiás (megye I.) - Dabas-Gyón FC (NB III) 1-2

Maglódi TC (megye I.) - MVSC-Miskolc (megye I.) 6-0

Magyar Mélyépítő HSE (megye I.) - Vép VSE (megye I.) 2-3

Móri SE (megyei I.) - HR-Rent Kozármisleny (NB III) 0-2

Nagyecsed RSE (megye I.) - Nagybajomi AC (megye I.) 1-1 - továbbjutott: a Nagybajomi AC büntetőkkel.

Pétervására SE (megye I.) - Herold Trans Menfőcsanak (NB III) 1-1 - továbbjutott: a Herold Trans Menfőcsanak büntetőkkel.

SC Sopron (megye I.) - WATI-Kecskéd KSK (megye I.) 3-1

Szegedi VSE (megye I.) - Bicskei FC (NB III) 4-0

Szekszárdi UFC (NB III) - Lipót Pékség SE (NB III) 2-2 - továbbjutott: a Lipót Pékség SE büntetőkkel.

Tamási 2009 FC (megye I.) - Tihanyi FC (megye I.) 4-1

Tarr Andráshida SC (NB III) - KTE Hufbau (NB III) 0-6

Villányi TC (megye I.) - Termálfürdő Tiszaújváros (NB III) 0-8

MK: Átgázolt ellenfelén a Honvéd és a Kövesd, Gyurcsó és a Loki támadója mesterhármast vágott – eredmények, videók
Mindegyik élvonalbeli csapat győzött szombaton idegenben a labdarúgó Magyar Kupa hatodik fordulójában, ezzel a 64 közé jutott.