MK: A Fradi nem bírta el Dibusz kiállítását, a Vidi simán továbbjutott – videó

A Magyar Kupa negyeddöntőjének visszavágóján a 83 percig emberelőnyben játszó Vidi magabiztos, 2-0-s győzelmet aratott a Ferencváros felett és 4-1-es összesítéssel jutott a sorozat elődöntőjébe.
Privacsek András 2019. április 3., szerda 19:54
Szerző: Privacsek András 2019. április 3., szerda 19:54

A Fradinak az otthon elszenvedett 2-1-es vereséget kellett volna ledolgoznia a Vidi ellen a továbbjutáshoz. A zöld-fehérek számára azonban rendkívül rosszul kezdődött a mérkőzés: a 7. percben Dibusz 20 méterre kijött a kapujából és ütemet késve lefejelte Scsepovicsot, így Kassai Viktor kiállította a vendégek kapusát. A Vidi az összesített előny tudatában nem erőltette a támadásokat, míg a zöld-fehérek 10 emberrel kevés veszélyt jelentettek a fehérvári kapura, a félidő hosszabbításában Petrjaknak volt egy jó lövése 15 méterről, amit azonban védett Kovácsik.

A második félidő elején a Vidi lezárta a párharcot: az 58. percben Nikolov három Fradi-védőt is becsapott majd 15 méterről a kapuba lőtt, ezzel már 3-1- volt a piros-kékek előnye összesítésben.

A hajrában Lanzafame egy szerencsétlen mozdulat után lefejelte Haratint, aki nem tudta folytatni, így a Fradi 9 emberrel fejezte be a meccset. A 82. percben Milanov kilőtte a bal sarkot, így a Vidi a visszavágót is magabiztosan nyerte meg és bejutott az elődöntőbe. A négy között van a Debrecen, az NB II-es Soroksár és a Honvéd is.

Vidi – Ferencváros 2-0 (Nikolov 58., Milanov 82.), továbbjutott 4-1-es összesítéssel a Vidi

Vidi-Fradi: Dibusz lefejelte Scepovicot, Kassai kiállította a kapust – videó
Már a 7. percben emberhátrányba került a Ferencváros a MOL Vidi FC elleni MK-negyeddöntő visszavágóján. A zöld-fehérek kapusa, Dibusz Dénes egy indítás után fejelte le az ellenfél támadóját, Marko Scsepovicsot. Kassai Viktor nem habozott, és azonnal felmutatta a hálóőrnek a piros lapot - a kapitányi karszalagot viselő Leandrónak pedig le kellett jönnie, helyére Holczer Ádám állt be.