Magyar Kupa: A Paks Felcsúton lépett nagyot a továbbjutás felé

A Magyar Kupa késő délutáni nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a Paksi FC okos játékkal 2-1-re nyerte Felcsúton a Puskás Akadémia ellen, így Csertői Aurél csapata kiváló helyzetből várhatja a február 26-i visszavágót.
Privacsek András 2019. február 20., szerda 16:51
Szerző: Privacsek András 2019. február 20., szerda 16:51

A Paks remekül kezdett Felcsúton a Puskás Akadémia ellen. A 10. percben Kesztyűs szögletét követően Egerszegi lőtt közelről a hazaiak kapujába. Félórányi játék után Radó került nagy helyzetbe, de Rácz védeni tudott. A félidő hajrájában újabb gólt szereztek a vendégek, de a játékvezető érvénytelenítette: Kesztyűs szöglete kicsúszott Danilovic kezéből, Windecker a kapuba lőtte a labdát, de a bíró szabálytalanság miatt nem adta meg a találatot.

A második félidő elején Radó már nem hibázott, a 49. percben egyenlített a támadó. A játékrész közepén közel állt a második találatához a Paks, Kesztyűs lövése azonban kicsivel mellé ment. Nem sokkal később Remili távoli szabadrúgása szállt fölé. A mérkőzés hajrájában Simon buktatásért 11-eshez jutottak a vendégek, a büntetőt Hahn magabiztosan értékesítette, megnyerve ezzel az első találkozót a zöld-fehéreknek.

A visszavágót február 26-án (kedden) rendezik Pakson.

Puskás Akadémia - Paksi FC 1-2 (Radó 49., ill. Egerszegi 10., Hahn 87. - 11-esből)

MK: Idegenben szerzett előnyt a Vidi és a Honvéd
A MOL Vidi FC az NB III-ban szereplő Taksony vendégeként egygólos győzelmet aratott, a Honvéd az NB II-es Tiszakécske otthonában nyert szerdán a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első meccsén.