Soccer Football - Bundesliga - Borussia Dortmund vs Schalke 04 - Signal Iduna Park, Dortmund, Germany - November 25, 2017 Schalke’s Max Meyer celebrates their fourth goal REUTERS/Wolfgang Rattay DFL RULES TO LIMIT THE ONLINE USAGE DURING MATCH TIME TO 15 PICTURES PER GAME. IMAGE SEQUENCES TO SIMULATE VIDEO IS NOT ALLOWED AT ANY TIME. FOR FURTHER QUERIES PLEASE CONTACT DFL DIRECTLY AT + 49 69 650050

4-0-ról 4-4: Két magyar csapat a dortmundi őrült meccset játszotta le – de pár órával a világsztárok előtt

A Vasas és a Paks fiataljai "megelőzték korukat": már szombat délelőtt lejátszották a nyolcgólos őrületet.
Budai László 2017. november 28., kedd 14:46
Szerző: Budai László 2017. november 28., kedd 14:46

Érdekes egybeesésre bukkant a csakfoci.hu. Két magyar csapat szinte teljesen ugyanolyan forgatókönyv alapján lejátszódott meccset vívott egymással, mint a Dortmund és a Schalke (4-4). Ráadásul ők voltak az elsők, a Vasas és a Paks fiataljai ugyanis szombat délelőtt találkoztak egymással, míg a két német rivális együttes csak délután.

Előzmények

Honlapunk is beszámolt róla, hogy őrült mérkőzést hozott a Dortmund és a Schalke hétvégi összecsapása. A hazaiak már 25 perc után 4-0-ra vezettek, és a félidőben is ennyi volt az állás, a gelsenkircheni együttes azonban a második játékrészben négyszer volt eredményes, és 4-4-re mentette a találkozót.

Hasonlóságok

A Vasas és a Paks U17-es csapata szinte ugyanilyen találkozót játszott, de pár órával a Bundesliga-mérkőzés előtt. Igaz, itt a vendégek húztak bele nagyon az elején, de kísértetiesen hasonló, hogy a paksiak is már 28 perc után vezettek 4-0-ra. Két gól ráadásul teljesen ugyanakkor született, mint a sztárrangadón – a 18. és a 20. minutumban.

Szintén egybeesik, hogy a szünetig a magyar bajnokin sem sikerült szépítenie az ellenfélnek.

A második félidőben azonban hengerelt a Vasas Kubala Akadémia, és tíz perc alatt négy gólt szerezve egyenlített. Az állás itt sem változott: 4-0-s félidő után 4-4 lett a meccs vége.

Értékelések

A Paks mestere, Nagy Lajos reálisan értékelte a nem mindennapi összecsapást a klub hivatalos honlapján.

- Menny és pokol. Teljesen hasonló félidőt élt át a két csapat, csak más-más érzésekkel. Rossz előjelek ellenére nagyszerű első félidőt produkáltunk, még ha az eredmény túlzó is volt a játék képe alapján, de ez elmondható a második félidőről is. Az elsőben nekünk, a másodikban nekik sikerült kihasználni az ellenfél hibáit, így alakult ki ez a furcsa eredmény. Jó csapat ellen játszottunk, hiszen tavaly még a kiemelt akadémiák között szerepelt ellenfelünk, melyben megfelelő agresszivitás, gyorsaság, létszám van, de sikerült eredményesen zárni a mérkőzést. Bizonyára keserű a szánk íze ekkora előnyről elveszíteni két pontot, de valljuk be, a végeredmény jól tükrözi a mérkőzés képét, hiszen egyik csapat sem nőtt a másik fölé. Hogy mért nem sikerült megnyerni a mérkőzést? Véleményem szerint a lényegesen hosszabb hazai kispad miatt. Ennek ellenére csapatomnak jár az elismerés az őszi teljesítményéhez. Gratulálok fiúk!

Kollégája, Laczkó János vezetőedző a mentalitást emelte ki.

- Tíz perces rövidzárlatban banális hibákat követtünk el, de előtte és utána is több gólszerzési lehetőségünk volt. A játékosok megmutatták milyen szenvedéllyel, hittel képesek játszani. Ez a mentalitás fog sikerre vezetni.