Válogatott: Rossi élete legfontosabb napján csak egyszer győzött – Szlovákia megverése lehetne az ajándék

A magyar válogatott rendkívül fontos Eb-selejtezőjének napján ünnepli 55. születésnapját a szövetségi kapitány, akit eddigi karrierje során nem igazán lepték meg az aktuális csapatai győzelemmel a jeles nap alkalmából.
Nyikes Zoltán 2019. szeptember 7., szombat 9:15
Szerző: Nyikes Zoltán 2019. szeptember 7., szombat 9:15

Szeptember 9-én, hétfőn a továbbjutás szempontjából rendkívül fontos Eb-selejtezőt játszik Szlovákia ellen a magyar válogatott a Groupama Arénában, a dátum azonban nemcsak a meccsnap miatt "ünnepnap", hanem Marco Rossi szövetségi kapitány miatt is, aki ekkor fogja ünnepelni az 55. születésnapját.

A csakfoci.hu a jeles alkalommal kapcsolatban megvizsgálta, hogy az előző 15 évben hogyan szerepelt az olasz tréner születésnapján, vagy az ahhoz legközelebb eső meccsnapon az aktuális csapata.

Marco Rossi 2004-ben ült le először egy felnőttcsapat kispadjára, akkor az olasz harmadosztályú Lumezzanét vezette, majd ezt követően a szintén harmadik vonalbeli Pro Patria, a negyedosztályú Spezia – a teljesség igényével: 2010 januárjától fél éven keresztül a Scafatesénél is dolgozott – és a Serie C-s Cavese következett a hazájában. Rossi 2012 nyarán érkezett a Honvédhoz első körben közel két évre, majd visszatérését követően két és fél évre, ahonnan a DAC Dunaszerdahelyhez, majd a magyar válogatott kispadjára vezetett az útja.

A születésnapi statisztika pedig nem túl biztató a hétfői meccsre nézve: egy győzelem mellett - amelyet a Speziával aratott 2008-ban - egy döntetlen és kilenc vereség született Rossi eddigi edzői karrierjében szeptember 9-én, vagy az ahhoz legközelebb eső meccsnapon.

Rossi születésnapi meccsei

2018. szeptember 8.: UEFA Nemzetek Ligája, csoportkör, Finnország-Magyarország 1-0

2005. szeptember 11.: Serie C, A-csoport, Cittadella-AC Lumezzane  2-0

Válogatott: Sálgyújtogatás miatt indítottak vizsgálatot a mérkőzés után – minden hír a magyar-szlovákról itt!
Szeptember 9-én csapott össze egymással Magyarország és Szlovákia labdarúgó-válogatottja a Groupama Arénában, Európa-bajnoki selejtezőn. A hatalmas érdeklődésre számot tartó találkozóra történő hangolódás után az utózöngéket is megmutatjuk folyamatosan frissülő rovatunkban. Minden hír a magyar-szlovákról itt!