U21-es válogatott: "Ellenfelünknek nem voltak kidolgozott helyzetei" - így értékelte Gera a döntetlent

U21-es válogatottunk egy küzdelmes mérkőzésen 1-1-es döntetlent játszott a házigazda északírekkel a Ballinamallard United pályáján, a Ferney Parkban.
Nyikes Zoltán 2019. november 15., péntek 8:24
Szerző: Nyikes Zoltán 2019. november 15., péntek 8:24

A magyar-szlovén közös rendezésű korosztályos Európa-bajnokságra készülő U21-es válogatottunk csütörtök este az északírek otthonában lépett pályára felkészülési mérkőzésen. A ballinamallardi Ferney Parkban rendezett összecsapáson Gera Zoltán szövetségi edző az októberi, szlovénok elleni találkozón már alkalmazott háromvédős rendszerben küldte pályára együttesét, amelyben a Hollandiában légióskodó Szőke Adrián személyében egy új játékos is pályára lépett a kezdőcsapatban - írja az mlsz.hu.

A mérkőzés első negyedórájában az északírek léptek fel kezdeményezőbben, de nem jelentettek veszélyt a magyar kapura. A félidő közepéhez közeledve mezőnyben kiegyenlítődött a játék, az első igazán nagy helyzet a mieink előtt adódott, egy bal oldali beadást után nem tudtak felszabadítani a hazaiak, az üresen érkező Szabó Máté pedig 11 méterről, hatalmas helyzetben a kapu fölé lőtt.

A 37. percben megszereztük a vezetést, egy jobb oldali szöglet után kisebb kavarodás alakult ki a hazai kapu előtt, Szőke Adrián pedig közelről a kapuba továbbította a labdát (0-1), ezzel alakult ki a félidei eredmény.

A szünetben Gera Zoltán hetet cserélt, a három belső védőn és a kapuson kívül mindenki lejött a pályáról. Jól kezdtük a félidőt, de az északírek hamar átvették az irányítást, és egyre veszélyesebben futballoztak, majd a 78. percben kiegyenlítettek: egy szöglet után röviden szabadítottunk fel, Alfie McCalmont pedig mintegy 23 méterről, kissé jobbról hatalmas bombagólt lőtt a jobb felső sarokba (1-1). Ekkor már nemcsak a metsző hideg, hanem az eső is nehezítette a játékosok dolgát, de végig nagy küzdelem jellemezte a találkozót. A hazai gól után mindkét csapat igyekezett támadó szellemben futballozni, szögletekig mindkét együttes eljutott, de komolyabb lehetőségek nem alakultak ki a kapuk előtt. Az eredmény a lefújásig nem változott, 1-1-es döntetlennel zárult az összecsapás.

– Reális eredmény született, az első félidőben mi alakítottunk ki nagyobb helyzeteket, és az egyikből megszereztük a vezetést is, a második félidőben azonban az északírek irányították a mérkőzést. Végig stabilan védekeztünk, ellenfelünknek nem voltak kidolgozott helyzetei, egy pontrúgás után szerezték a góljukat. Támadásban azonban nem voltunk elég hatékonyak, az ellenfél tizenhatosánál jobb döntésekre van szükség ahhoz, hogy gólokat szerezzünk. A második játékrészben több volt a technikai hiba a játékunkban, és bár ekkor is megvoltak a lehetőségeink arra, hogy eldöntsük a mérkőzést, végül meg kellett elégednünk a döntetlennel – értékelt a mérkőzés után Gera Zoltán szövetségi edző.

Gera Zoltán még a csapat előtt, péntek reggel Dublin érintésével utazik haza, hogy odaérjen a Puskás Aréna nyitómérkőzésére, amely egyben a búcsúmérkőzése is lesz.

Észak-Írország-Magyarország 1-1 (0-1)

Magyarország: Varga Ádám Gábor - Varjas Zoltán, Nagy Zsombor, Tóth Bence - Kovács Krisztián (Bolla Bendegúz, 46.), Tajti Mátyás (Szabó Bence, 46.), Palincsár Martin (Schäfer András, 46.), Banó-Szabó Bence (Kovácsréti Márk, 46.), Gergényi Bence (Majnovics Martin, 46.) - Szabó Máté (Kundrák Norbert, 46.), Szőke Adrián (Bíró Bence, 46.)

Gólszerzők: McCalmont (78.), ill. Szőke A. (37.)