Tarol a válogatott a TV-ben is - 10 éves rekord dőlhet meg

Csak egy vb-döntőt láttak többen a magyar-portugálnál.
Dudás Gábor 2016. június 24., péntek 15:10
Szerző: Dudás Gábor 2016. június 24., péntek 15:10

A labdarúgó Európa-bajnokság csoportmérkőzései alatt az eddig eltelt 13 játéknapból 10 napon az M4 Sport volt a legnézettebb csatorna Magyarországon, a teljes napi közönségarányt tekintve. Természetesen ezek közül a találkozók közül is kiemelkednek hazánk válogatottjának csoportmérkőzései. Ezeken az összecsapásokon abszolút győzelmet aratott az M4 Sport az országos nézettségi versenyben - írják a közleményben.

Ausztria – Magyarország: 1 733 987 (AMR) 48,3% (SHR)

Izland – Magyarország: 1 976 045 (AMR) 56,6% (SHR)

Magyarország – Portugália: 2 318 043 (AMR) 61,3% (SHR)

A csoportkör legnézettebb félideje a Magyarország – Portugál mérkőzés második negyvenöt perce volt: 2 703 440 (AMR) 65,9% (SHR)

A csoportkör legnézettebb perce a Magyarország – Portugália mérkőzés hosszabbításának 93. perce volt: 2 977 816 (AMR) 70,2% (SHR)

Az M4 Sport közönségaránya a csoportmérkőzések alatt a felnőtt népesség körében egész napra és főműsoridőben is a csatorna valaha volt legjobb eredményét hozta. Köszönjük nézőink támogatását a csoportmérkőzések alatt!

Az utóbbi tíz évben egyedül a 2006-os Vb-döntő, az Olaszország – Franciaország mérkőzés (RTL Klub, 2 592 249 AMR, 54,9% SHR) volt nézettebb sportesemény - az összes televíziós csatornát mérve - a csütörtöki Magyarország – Portugália mérkőzésnél, amely holtversenyben a második. Ez azt jelenti, hogy csapatunk teljesítménye több embert vonzott képernyők elé, mint a 2008-as és 2012-es Eb-döntő, a 2014-es VB-döntő vagy az utóbbi két Olimpia bármely közvetítése és közel ugyanannyit, mint a  2010-es VB döntő.

Válogatottunk vasárnap 21:00 órától Belgium nemzeti csapatával mérkőzik meg a nyolcaddöntőben. A csatornánál bíznak benne, hogy ezzel a mérkőzéssel a 2006-os vb-döntő nézettségét is túlszárnyalják. Ehhez a rekordhoz nagyban hozzájárulhat, hogy az M4 Sport helyszíni stúdiójában a nyolcaddöntő mérkőzésére is sikerült meghosszabbítaniuk Dárdai Pál "igazolását".

Sepsi
Storck marad az edző
Román lapértesülés szerint a német szakember új szerződése értelmében havi 18 ezer eurót kereshet majd.
Kérdéses a jövője
Dárdai Pál
Továbbra is kérdéses, ki irányítja a következő szezonban a Herthát, de az is, milyen célokkal vág neki a csapat a szezonnak, és kikkel teszi meg mindezt.