Storck és Gulácsi is fűzögeti a válogatott Bundesliga-jelöltjét - így áll az ügye

Nem zárta ki a lehetőségét annak a német élklub csapatkapitánya, hogy piros-fehér-zöldben folytassa, de…
Dudás Gábor 2017. október 12., csütörtök 10:46
Nem zárta ki a lehetőségét annak a német élklub csapatkapitánya, hogy piros-fehér-zöldben folytassa, de…
Szerző: Dudás Gábor 2017. október 12., csütörtök 10:46

Bár az RB Leipzigben hosszú ideje kiváló teljesítményt nyújt, csapatkapitánynak is kinevezték már a tavalyi Bundesliga-másodiknál és idei BL-szereplőnél, Willi Orban továbbra sem került a keretbe sem a német válogatottnál, még a nyári, több kísérletezési lehetőséget kínáló Konföderációs Kupára sem hívta meg Joachim Löw a világbajnok csapatba.

A 24 éves középső védő sorsa így magyar szempontból is érdekes maradt, hiszen korábban is felmerült már a lehetősége annak, hogy a magyar (és lengyel) származású bekk a mi válogatottunkban folytassa. A t-online.de oldalán Orban szavaiból azért kiderült, hogy nála a német válogatottság lenne az első, de reálisan látja a helyzetét.

- Nem helyezem magam nyomás alá ez ügyben, nincs időhatára a döntésemnek. Várom, hogy kiderüljön, mi lesz velem, addig is a klubomban akarok minél jobb teljesítményt nyújtani. A foci nem arról szól, hogy én mit szeretnék, a német válogatottban az én posztomon topjátékosok vannak, ahhoz, hogy közéjük bekerülj, valami különlegeset kell nyújtanod.

Orban nem zárta ki a lehetőségét azonban annak sem, hogy magyar címeres mezbe öltözzön, erre felé terelné csapattársa, Gulácsi Péter is.

Gulácsi is megkérdezett már, volna-e kedvem a magyar válogatottban játszani. Kapcsolatban voltam Bernd Storck szövetségi kapitánnyal is, többször is beszéltünk telefonon. De ahogy mondtam, még nem döntöttem el, mi legyen

– tette hozzá a bekk.

 

Neked ajánljuk
Átigazolások
Kazincbarcika
Válogatott csapatkapitány érkezett
Hivatalos honlapján jelentette be az NB I-be feljutó Kazincbarcika, hogy szerződtette az örmény válogatott csapatkapitányát, Varazdat Harojant.
Videoton FC Fehérvár
Spanyolországba igazol a fiatal tehetség
A Csakfoci információi szerint Babos Bence is a Mérida AD-ban bizonyíthat, a Premier League-ben szereplő Brentford hálózatán keresztül.
ZTE
20 éves kapus jött
A ZTE szerződtette testvércsapata, a Nafta Lendava 20 éves kapusát, Žan Mauricio Lalovićot.
Tovább az összes átigazoláshoz