Priskin megcsinálta a válogatottban, amit Gera és Torghelle is - videók

Mint ismeretes, Priskin Tamást a Portugália elleni vb-selejtező első félidejében, emlékezetes módon kiállította a játékvezető. A magyar válogatott színeiben nem sokan mondhatják el magukról, hogy tétmérkőzésen kiállítás miatt idő előtt hagyták el a játékteret. Megnéztük, hogy az elmúlt időszakban kik jutottak még ugyanerre a sorsra.
Dudás Gábor 2017. szeptember 7., csütörtök 8:43
Szerző: Dudás Gábor 2017. szeptember 7., csütörtök 8:43

1978.06.02.: Argentína - Magyarország 2-1 (Vb-csoportmeccs)

Habár mi az utolsó 25 évet vizsgáltuk, de nem mehettünk el a legnagyobb botrányt kavaró eset mellett. Az idősebb szurkolóknak talán ez fáj a leginkább, hiszen a magyar csapatra a világbajnokság megnyerésére is esélyes alakulatként tekintettek, annak ellenére, hogy nehéz csoportba kerültünk, továbbá a nyitómérkőzést a házigazda Argentínával játszottuk.

1-1-es állásnál a 82. percben Törőcsik Andrást érdekes körülmények között állította Garrido játékvezető, majd a csapat másik sztárját, Nyilasi Tibort is leküldte a pályáról a portugál bíró.

A mérkőzést, és a két legnagyobb nevet elvesztettük, ami rányomta a bélyegét a VB-szereplésünkre, a csoportot három vereséggel utolsó helyen zártuk és csúfos szerepléssel utazhattunk haza.

1993.06.16.: Izland - Magyarország 2-0 (Vb-selejtező)

A következő kiállításért 1993-ig megyünk vissza, ahol a Puskás Ferenc által dirigált csapatban olyan egyéniségek szerepeltek, mint Kiprich, Détári és Pisont István. A nem sikerült selejtező-sorozat egyik állomásán csúfos vereséget szenvedtünk az akkor még véletlenül sem jegyzett izlandi csapat ellen. 1-0-ás hazai vezetésnél Márton Gábor kapott azonnali piros lapot durvaságért, ami megpecsételte sorsunkat. A mérkőzésen kikaptunk, a következő fordulóban pedig már Verebes József irányította a csapatot.

A váltás nem segített, a selejtezőcsoportban egyedül Luxemburgot sikerült megelőznünk, nélkülünk rendezték meg a világeseményt.

1998.10.14.: Magyarország - Románia 1-1 (Eb-selejtező)

Az emlékezetes mérkőzésen, ahol sokáig vezettek Moldovan góljával a románok, de Hrutka János csodálatos szabadrúgásgóljával egyenlítettünk a 82. percben. A magyar gól után elszabadultak az indulatok, a vége előtt pár perccel egy ronda pofon elszenvedése után Hámori Ferenc kapott azonnali pirosat.

Ezen a két ponton kívül sok továbbit sem gyűjtött össze a Bicskei-csapat, amely a selejtező-csoport 4. helyén végzett.

2003.06.07.: Magyarország - Lettország 3-1 (Eb-selejtező)

Gellei Imre irányításával sem vettük sikerrel a Portugáliában rendezett EB selejtező-csoportját, de ezen a mérkőzésen legalább győztünk Juhár Tamás azonnali kiállítása ellenére. A meccs hőse a duplázó Szabics Imre volt.

2004.09.04.: Horvátország - Magyarország 3-0 (Vb-selejtező)

Lothar Matthäus kapitánysága idején kezdtük a selejtezőket a csoport favoritja, Horvátország ellen idegenben. A helyzetünket nem könnyítette meg, hogy a találkozó 10. percében Huszti Szabolcs könyöklésért kapott pirosat és az amúgy is nagy nevekből álló horvát csapat végül bedarált minket. A végeredmény 0-3, a csapatot ért pofon utáni megingás a selejtezők végéig kitartott, ismét 4. lett a magyar csapat a selejtezőben.

2005.10.08.: Bulgária - Magyarország 2-0 (Vb-selejtező)

A következő kiállítás is ugyanebben a sorozatban történt, az akkor még jóval hevesebb vérmérsékletű Torghelle Sándor állíttatta ki magát egy már elvesztett mérkőzés hajrájában. Szabályosnak tűnő gólját érvénytelenítette a bíró, amire ő kibikázta a stadionból a labdát, Torghelle kitörésére egy második sárga lap volt Delevic játékvezető válasza.

2006.10.14.: Málta - Magyarország 2-1 (Eb-selejtező)

És persze, a modernkori magyar labdarúgás első szégyenfoltját jelentő mérkőzés, ahol a későbbi ferencvárosi André Schembri egymaga intézte el nemzetünk csapatát.

1-1-es állásnál Vanczák Vilmos a 38. percben kapott azonnali piros lapot, mikor lerántotta a kiugró Schembrit. Hosszú távon nem érte meg az önfeláldozása, kikaptunk, de nem ezen múlott. Magyarország 12 meccséből 8-at elveszítve lett utolsóelőtti a végelszámolásnál.

2007.09.12.: Törökország - Magyarország 3-0 (Eb-selejtező)

Ugyanebből a sorozatból még egy piros, amire valószínűleg sokan emlékeznek. Gera Zoltán kapta a mádodik félidő közepén egy olyan mérkőzésen, ami sokkal szebben is alakulhatott volna.

A törökök a csoport legerősebb alakulatának számítottak, így mindenkit meglepett a magyar csapat okos, kiegyensúlyozott játéka. 0-0-ás állásnál az egyik magyar támadás során Gera elhúzta a labdát Hakan Arikan kapus mellett, aki buktatta. A 11-es elmaradt, műesés miatt a csapatkapitány megkapta második sárgáját és leküldte Stuart Dougal skót játékvezető.

A csapatot sokként érte a téves ítélet, a hátralévő időben Törökország kihasználta az emberelőnyt és megnyerte a mérkőzést.