Óriási rekord: 10 éve nem néztek annyian meccset, mint a magyar-belgát

Az M4 Sport indulása óta a csatorna legnézettebb mérkőzése volt a vasárnap esti Magyarország-Belgium összecsapás, a meccset csaknem hárommillióan követték az M4 Sporton - közölte a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) hétfőn az MTI-vel.
Dudás Gábor 2016. június 27., hétfő 12:21
Szerző: Dudás Gábor 2016. június 27., hétfő 12:21

A közlemény szerint a majdnem hárommilliós nézettséggel ez a mérkőzés volt az utóbbi tíz év legnézettebb sporteseménye, és 2016-ban ez a mérkőzés volt a legnézettebb műsor a hazai televíziós piacon.

A Magyarország-Belgium Eb-nyolcaddöntő nézettsége 2 millió 796 ezer, közönségaránya a teljes népesség (4+) körében 61,5 százalék volt.

Az első félidei nézettség 2 millió 810 ezer, a másodiké 2 millió 829 ezer volt. A mérkőzés legnézettebb percében (21:29-kor) 3 millió 89 ezer volt a nézettség, de többször voltak olyan percei a meccsnek, amikor 3 milliónál több magyar szurkolt a tévéképernyők előtt.

A meccs napján az M4 Sport volt a legnézettebb csatorna a teljes népességben (27,0 százalék), a 18-49 évesek körében 30,5 százalék), és a férfiak körében (33,9 százalék) is. (MTI)