Megsérült a válogatott alapembere a júniusi Eb-selejtezők előtt - ennyit kell kihagynia

Csapata a 42. percben cserélte le az 55-szörös magyar válogatott védőt.
Csakfoci Admin 2019. május 12., vasárnap 13:42
Szerző: Csakfoci Admin 2019. május 12., vasárnap 13:42

Kádár Tamás kezdőként lépett pályára szombaton a Dinamo Kijev-Zorya mérkőzésen, ám a 42. percben egy ütközést követően cserére kényszerült. A fővárosi klub hivatalos oldalán közölte, hogy a védő combhajlító izma sérült meg, és várhatóan 2-3 hetet lesz kénytelen kihagyni. Ez egyúttal azt is jelenti, hogy bár rosszabb esetben a válogatott-felkészülés első néhány napját kihagyhatja, Kádár nagy valószínűséggel bevethető lesz a június 8-i Azerbajdzsán-Magyarország Eb-selejtezőn.

A középső-, és balszélső védőként is bevethető játékos az idei szezonban 34 mérkőzésen lépett pályára a Dinamo színeiben, a válogatottban pedig mindössze egy félidőre került ki Marco Rossi csapatából, novemberben Finnország ellen sérülés miatt kellett a szünetben lecserélni.

Légiósok: Két magyar gól Szlovákiában; két válogatott játékos is megsérült - videók
A Guzmics Richárd és Holman Dávid fémjelezte Slovan meccsén nyolc, míg a DAC összecsapásán hét gól esett, de csak a pozsonyiak örülhettek. Ukrajnában Kádár Tamást, Horvátországban pedig Kleinheisler Lászlót kellett idő előtt lecserélni.