Nem volt kérdés: Ronaldóék simán legyőzték a magyar válogatottat

Cristiano Ronaldo kétszer, André Silva egyszer volt eredményes, a mieinknek szinte helyzetük sem volt. Így áll jelenleg a csoportunk.
Mokány Lajos 2017. március 24., péntek 9:56
Szerző: Mokány Lajos 2017. március 24., péntek 9:56

Az első öt perc magyar labdatartása után egyre inkább átvették az irányítást a portugálok. Amikor már úgy tűnt, hogy enyhül a hazai nyomás, akkor a baloldalról – amely sokadik alkalommal maradt üresen - Guerreiro lőtte át a hosszú oldalra a labdát, ahol az érkező Silva közelről a kapuba passzolt. A portugálokat nagyon megnyugtatta a lőtt gól, és néhány perccel később meg is duplázták előnyüket: André Silva sarkazott vissza egy felívelt labdát Ronaldónak, aki 18 méterről, ballal, tökéletesen lőtte ki a rövid alsót (2-0).

A szünetben Lang helyett beállt Lovrencsics, a játék képe azonban nem sokat változott. A portugálok nagy kedvvel játszottak, és Cristiano Ronaldo remek szabadrúgása után újabb gólt szereztek (3-0). Kapura egyáltalán nem tudtunk veszélyesek lenni, egyedül Dzsudzsáknak volt lövése jó 35 méterről, de Rui Patrício védett. A legvégén Besének, majd Pintérnek is volt helyzete, de ezek a kísérletek sem találtak kaput. A portugálok simán nyerték meg a mérkőzést (3-0).

Portugália-Magyarország 3-0 (Silva 32., Ronaldo 36., 65.)

Portugália: Rui Patrício - Cédric, Pepe, Fonte, Guerreiro - Quaresma, Mario, William Carvalho, Gomes, Ronaldo - Silva

MAGYARORSZÁG: Gulácsi – Lang (Lovrencsics, 46.), Vinícius, Kádár - Bese, Nagy Á., Gera (Pintér, 87.), Gyurcsó (Kalmár, 69.), Korhut - Dzsudzsák, Szalai