2+2 múltidéző az esti ellenféllel.
Dudás Gábor 2016. november 15., kedd 14:15
Szerző: Dudás Gábor 2016. november 15., kedd 14:15

Régi ismerőssel találkozik a magyar válogatott kedden 19.45-kor a Groupama Arénában. Király Gábor, Juhász Roland, Hajnal Tamás és Vanczák Vilmos búcsúmérkőzésén a svédek ellen játszunk.

A két nemzet futballtörténelme több mint 100 évre nyúlik vissza – az első találkozó 1912. június 20-án volt, 2-2 lett a vége -, így számtalan jó és rossz élményt is köthetünk Svédországhoz. A csakfoci a közelmúltat vizsgálva két-két pozitív és negatív találkozót, igazi érzelemdús összecsapást emelt ki.

1995. április 26. – Európa-bajnoki selejtező: Magyarország-Svédország 1-0

MENNY - Ez volt az Eb-selejtezősorozat harmadik mérkőzése. A mieink Törökország és Svájc ellen 2-2-es döntetlent játszottak, míg a svédek elleni idegenbeli találkozón kikaptak, így a hazai mérkőzésen mindenképpen győzni kellett, hogy életben maradjanak kijutási esélyeink.

A magyar csapat kiválóan kezdett, és Halmai Gábor remek góljával már a 2. percben vezetést szereztek. Több gól nem is született, Mészöly Kálmán csapata így 1-0-s győzelmet aratott. Ezzel 15 év után sikerült megvernünk az északiakat.

2005. szeptember 7. – világbajnoki selejtező: Magyarország-Svédország 0-1

POKOL – Hasonló volt a helyzet 2005-ben is. A sorozatot nem kezdtük jól, egy svédek elleni esetleges siker azonban még számított volna. A mérkőzés sokáig 0-0-s döntetlenre állt, aztán azonban jött az az emlékezetes Ibrahimovic-bomba. A svéd csatár kiszorított szögből bombázott Király Gábor kapujába. Érdekesség, hogy azon az összecsapáson mind a négy most búcsúzó labdarúgó – Király, Juhász, Vanczák, Hajnal – kezdőként volt a pályán. A mostani csapatból játszott még azon a mérkőzésen Gera Zoltán is.

2009. szeptember 5. – világbajnoki selejtező: Magyarország-Svédország 1-2

POKOL – Ezt a rossz élményt 2009-ben újra átélhettük. Megint Ibra, megint a végén, és megint hazai pályán, ismét egy vébé-selejtezőn. A mérkőzés ezúttal eseménydúsabb volt: a svédek Olof Mellberg révén szereztek vezetést, ezt Huszti Szabolcs büntetőből lőtt góljával egyenlítették ki a mieink.

A 94. percben egy nagy védelmi hiba és egy rendkívül szerencsétlenül pattant labda okozta a magyar csapat vesztét. Ezen a találkozón a „mostani csapatból” Juhász, Gera és Dzsudzsák szerepelt.

2011. szeptember 2. – Európa-bajnoki selejtező: Magyarország-Svédország 2-1

MENNY – A legutóbbi találkozásunkkor azonban mi örülhettünk. Ráadásul sikerült törleszteni is a sok utolsó percben kapott gólért. Pedig Hajnal Tamás révén 0-0-nál kihagytunk egy tizenegyest, a csapat azonban nem tört meg és Szabics Imre találatával előnybe került. Ezt még sikerült kiegyenlíteniük a svédeknek Christian Wilhelmsson révén. A slusszpoén azonban ezúttal a miénk volt, Rudolf Gergely találatával legyőztük a svédeket!

Siófok
Vukmir távozott, megvan az utódja
Dragan Vukmir távozott a Siófok vezetőedzői posztjáról, utódja a legutóbb Ajkán dolgozó Jeney Gyula lett.
Figyelmeztetés a légiósoknak
Az NB I-es klub egy jogi szakértőn keresztül adott ki hivatalos közleményt a légiósok helyzetével kapcsolatban.