Vadócz őrületes hangulatban debütált, Dzsudzsák a hétvége gólját készítette elő – légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa és Ázsia pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2020. február 3., hétfő 11:16
Szerző: Csakfoci Admin 2020. február 3., hétfő 11:16

NÉMETORSZÁG

A Mainz magyar támadója, Szalai Ádám a 75. percben csereként lépett pályára a Bayern München ellen, de ő sem tudott segíteni csapatán, amely odahaza kapott ki 3-1-re a német élvonalbeli bajnokság 18. játéknapján.

Gulácsi Péter végigjátszotta a Borussia Mönchengladbach ellen 2-2-re végződött rangadót a Bundesligában, Willi Orbán viszont térdsérülése után még mindig a rehabilitációját tölti.

Sallai Roland 26 percre állt be csapatába, a Freiburgba (december 14. után először volt a pályán a bajnokságban, azóta vagy a kispadon ült, vagy keretben sem volt), amely a magyar válogatott támadóval is súlyos, 4-0-s vereséget szenvedett Kölnben.

Anglia

Nagy Ádám csapata, a Bristol City idegenben aratott 1-0-s győzelmet aratott. A sérüléséből épphogy visszatérő magyar válogatott középpályás végig kispados volt a találkozón.

A Hull City magyar csatárát, Balogh Norbertet október óta először nevezték bajnoki meccsre, miután felépült a sérüléséből, azonban nem lépett pályára Brentford ellen hazai pályán 5-1-re elveszített összecsapáson.

Belgium

A Bernd Storck által irányított Cercle Bruges magyar csatára, Eppel Márton a szünetben állt be az Eupen otthonában, a hazaiak 1-0-s vezetésénél. A meccs hajrájában büntetőt harcolt ki, azonban a 89. percben Hoggas kihagyta.

Franciaország

A francia másodosztály pénteki játéknapján a Bese Barnabást soraiban tudó Le Havre hazai pályán, a forduló előtt második helyen álló Lens ellen lépett pályára. A normandiaiak magyar válogatott védője a kezdőben kapott helyet, és végigjátszotta a találkozót. A helyszíni beszámolók szerint a hét elején a Troyes elleni bajnokin győztes gólt szerző jobb bekk végig jó teljesítményt nyújtott, csapata vezére volt.

A hazaiak mindent megtettek a három pont megszerzésének érdekében, a második félidő közepén megszerezték a vezetést is - Bese fejese után betaláltak a vendégek kapujába, azonban a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot.

A visszajátszásokon jól látható, hogy téves ítéletet hozott Clément Turpin bíró.

A meg nem adott gól

Lengyelország

A Zaglebie Lubin magyar középpályása, Tajti Mátyás végigjátszotta a bolgár Beroe elleni felkészülési mérkőzést, mely a lengyelek 3-0-s sikerével ért véget.

Svájc

Második tavaszi mérkőzésén 1-1-es döntetlent játszott a Xamax ellen a Holender Filip fémjelezte Lugano. A magyar válogatott támadót a 86. percben lecserélték, Kecskés Ákos végig a kispadon ült.

Skócia

A Hibernian magyar válogatott kapusa, Bogdán Ádám ezúttal sem kapott lehetőséget edzőjétől a St. Mirren elleni (2-2) bajnokin.

Ausztria

Szoboszlai Dominik felépült a csípőízület-sérüléséből, azonban nem lépett pályára a BW Linz és a lengyel Górnik Zabrze elleni edzőmeccsen.

Ciprus

A múlt héthez hasonlóan ismét kezdőként a 90. percig pályán lévő Lang Ádám 1-0-s sikernek örülhetett az Olimpiakosz Nicosia ellen lejátszott szombati ciprusi bajnokin, és csapata, az AC Omonia egy pontra megközelítette az éllovas Anorthosziszt.

Szalai Attila szintén kezdő volt az Apollon Limaszolban, mely 2-0-s vereséget szenvedett az AEL Limasszol vendégeként. A magyar válogatott védőt a 80. percben cserélte le edzője.

Nagy Gergely végig a kispadon ült az OFI Kréta ellen gól nélküli döntetlenre végződő mérkőzésen.

Görögország

A Panathinaikosz és a címvédő PAOK vasármap játszott rangadót a görög bajnokságban, a meccs végén pedig a hazaiak örülhettek, hiszen 2-0-ra győztek. Nagy Dominik végig a pályán volt a vendéglátóknál, de nem sokon múlt, hogy ideje előtt véget érjen a meccse, amikor Dimitris Giannoulis csúnyán megtaposta, ám a találkozót vezető azeri Aliyar Aghayev nem adott piros lapot a vendégek játékosának.

Megyeri Balázzsal a kapujában lépett pályára a vendég Atromitosz az AEK Athén elleni görög bajnokin. A magyar kapus végigjátszotta a találkozót, de ő sem tudta megakadályozni csapata egygólos vereségét. Ugrai Roland a múlt héten szerdán, másfél év után, személyes okokra hivatkozva szerződést bontott, így szabadon igazolhatóvá vált.

Horvátország

Kleinheisler László végigjátszotta az NK Osijek színeiben a gól nélküli döntetlenre végződő Gorica elleni idegenbeli bajnokit a horvát élvonal 20. fordulójának vasárnapi meccsén.

Uruguay

Lejátszotta harmadik mérkőzését Vadócz Krisztián, az uruguayi Penarol színeiben – az ellenfél ezúttal az argentin másodosztályú Belgrano volt a Century Stadionban. A találkozó nemcsak a Penarol első hazai mérkőzését jelentette 2020-ban, hanem egyben Diego Forlán vezetőedző debütálása is volt a kispadon, aki a játékosokkal és a játékoskísérőkkel együtt tűzijáték közepette vonult gyepre. A szervezők megadták a módját a mérkőzésnek, hiszen a Penarol csapata ezen napon tartotta a “Noche Amarilla y Negra” elnevezésű eseményét.

A különleges programok ottani idő szerint kora este kezdődtek, melyet többek között a FoodTruckok sokasága színesített, ami a helyszínre kilátogató sárga-fekete drukkerek éhségét volt hívatott csillapítani, valamint a stadiont megközelítve kezdésként zenei show-val fogadták az odalátogatókat, melyről DJ Vala biztosította a jó hangulatot. A játékosok hivatalos bemutatása előtt a Banda del Campeón del Siglo nevű zenekar is fellépett, és közösen dalra invitálta a közönséget.

A Belgrano elleni csaknem teltházas edzőmeccsen Vadócz kezdőként lépett pályára, 60 percet játszott, és erre a találkozóra valószínűleg sokáig emlékezni fog. Bár az összecsapás gól nélküli döntetlennel ért véget, mégis a hangulatra nem lehetett panasz, valamint a 42-szeres magyar válogatott középpályás szintén bemutatkozhatott a Penarol-szurkolók előtt.

Vadócz Krisztián bemutatása

Amerikai Egyesült Államok

Az észak-amerikai profiligában (MLS) szereplő Sporting Kansas City magyar támadója, Sallói Dániel góllal kezdte a 2020-as évet, aki a Cincinati elleni edzőmeccsen talált be a 11. percben, melyet további három találat követett. Baráth Botond nem kapott lehetőséget.

Egyesült Arab Emirátusok

Dzsudzsák Balázs csapata, az al-Ittihad Kalba 3–1-es vereséget szenvedett az al-Sardzsa vendégeként az emírségekbeli bajnokság vasárnapi játéknapján. A 33 éves magyar szélső végigjátszotta a mérkőzést, csapattársa, az egyiptomi Oszama Elsal pedig a légiós szabadrúgása utáni lepattanót küldte hatalmas erővel a kapuba.