Először győzött tétmeccsen Gerával a magyar U21-es válogatott

A Gera Zoltán vezette magyar U21-es válogatott végig nagy fölényben játszva 4-0-ra megnyerte San Marinó-i Európa-bajnoki selejtezőjét. Skribek Alen duplázott, de Baráth Péter és Kiss Tamás is betalált a keddi találkozón.
Dudás Gábor 2021. szeptember 7., kedd 22:32
Szerző: Dudás Gábor 2021. szeptember 7., kedd 22:32

Gera Zoltán öt helyen változtatott múlt heti, Izrael elleni (1-2) kezdőcsapatán a San Marino elleni, Eb-selejtezőre, amelyen végig nagy fölényben futballozott a magyar U21-es válogatott.

Tóth-Gábor Kristóf már a meccs elején eltalálta a kapufát, de nem csak emiatt bosszankodhatott a stáb, hanem amiatt is, hogy a ferencvárosi Szánthó Regőt bokasérülés miatt gyorsan le kellett cserélni.

Végül a 30. percben törtük meg a házigazdát, a DVSC középpályása, Baráth Péter egy Skribek Alen-szöglet után volt eredményes fejjel (0-1). Az itt még gólpasszt adó felcsúti szélső a későbbiekben főszereplővé lépett elő, hiszen a 74. és a 82. percben is betalált, eldöntve a találkozót. A negyedik magyar gólt pedig a ráadásban lőtte a hazai kapuba a már Hollandiában légióskodó és a padról beszállt Kiss Tamás.

A 4-0-s siker egyben Gera Zoltán első győzelmét is jelenti tétmeccsen szövetségi edzőként, másrészt némi vigaszt jelenthet az első, elveszített Eb-selejtező után.